Nick Brandt Fotografiskas!

3. sept. 2021 - Kommenteeri artiklit
Karjäär lõviga, Nick Brandt, 2014.

Nick Brandt on loodusfotograaf, kelle pildid Aafrika metsikutest loomadest tõstavad ihukarvu nii väikestel kui ka suurtel. Ta on jäädvustanud savannielanikke juba 20 aastat ning jõudnud selle aja jooksul kõige olulisemate fotograafide hulka maailmas.

Brandti jaoks on looduse ja loomade heaolu kõige olulisemad ning kaamera ainult vahend, et jutustada lugu sellest, kuidas inimtegevuse tagajärjel kaovad loomade elupaigad ning eluks vajalik – õhk, vesi ja toit. Pildistades loomi nii nende loomulikus keskkonnas kui ka fotolavastuses linnaruumis, tõstatab ta küsimuse: kuidas inimesed ja loomad saaksid siin planeedil koos eksisteerida?

Fotografiska soovib kõikide oma näitustega olla noortele inspiratsiooniks. Paljud meie näitused on ajendatud vastutustundlikust maailmavaatest, mis noorte maailmapilti avardab ja laiendab vaadet aktsepteerivale ja tolerantsemale maailmale. Nii nagu Nick Brandt, arvame ka meie, et igaüks saab anda oma panuse planeedi hoidmiseks ja selle loomulikuks jätkuks. Brandti näitus on suurepärane materjal tõstatamaks teemasid, mis tänapäeva ühiskonna valupunkte käsitlevad, nagu keskkonna- ja kliimateadlikkus, looduse hoidmine ja sellega kooskõlas elamine. 

Oleme loonud haridusprogrammi neljale kooliastmele, mille koostamisel on silmas peetud riiklikku õppekava loodusõpetuses ja geograafias, et muuseumitund toetaks koolis õpitut. 1.–6. klassini on pearõhk pildil olevatel loomadel ja nende elukeskkonnal. 7.–12. klass keskendub enam Ida-Aafrika loodus- ja inimgeograafiale, sh globaliseerumisele ja kliimasoojenemisele. Tavalisele tuurile lisaks toimub arutelu ja grupitöö teadmiste kinnistamiseks. 

Lisatunnina saab osaleda tänavakunsti teemalises töötoas, kus tehakse šabloon oma lemmiksavanniloomast, mis jäädvustatakse spreivärvidega paberile. Šablooni saab võtta koju ning korduvkasutada.

Näitus on avatud 3. septembrist. Fotografiska näitused on avatud iga päev! 

Broneeri tuur fototuur.tallinn@fotografiska.com.

Tuur kooligrupile 35 eurot + 5 eurot õpilane (õpetajad tasuta). Töötuba 3 eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!