Ootame õppijaid Eesti Rahva Muuseumisse

17. sept. 2021 Virve Tuubel hariduskeskuse metoodik - Kommenteeri artiklit
Muuseumiõpetaja Anna Liisa Regensperger viib läbi veebitundi „Viie kodu lood“. Õpilased võivad tunnis osaleda üheskoos klassiruumis või distantsõppel oma koduarvutist. Foto: Arp Karm

Ka muuseumis on juba tunda, et kooliaasta on alanud. Kes kiirustab, jõuab veel külastada toredat muinasjutunäitust „Elas kord …“, mis suletakse septembrikuu lõpus. Näitust saab vaadata koos giidiga või tellida haridusprogramme, kus uuritakse muinasjuttude kujunemist, selgitatakse nende tähtsust ja seda, milliseid väärtushoiakuid nad kujundavad.

Sel aastal toimus meie muuseumis soome-ugri rahvaste maailmakongress. Avati mitmeid näitusi, mida saab vaadata veel oktoobrikuu jooksul. Soome-ugri rahvaste eluolu tutvustab rahvusvaheliselt tunnustatud püsinäitus „Uurali kaja“. Soovitame tellida hõimukuul haridusprogramme „Kuidas päike lauale saada“, „Ilus vaev“ ja „Soome-ugri keeled ja meeled“.

Mitmes tunnis kutsume arutlema loodushoiu, tervise ning elukeskkonna teemadel. ERM-i haridusprogrammid „Rahvakalendri aastaring“, „Leiud keskaegsest jäätmekastist“, „Kuidas taltsutada plastmassi?“ räägivad nii talupojatarkusest kui ka ökoloogilisest jalajäljest, plastmassi kasutamise võludest ja valudest ning vastutustundetu käitumise tagajärgedest ühiskonnas. COVID-19 pandeemia olukorras on aktuaalne rühmatöid ning rollimängu hõlmav gümnasistide muuseumitund „Tants epideemia ümber“, kus mõtestatakse epideemiaga kaasnevat nii indiviidi, ühiskonna kui keskkonna vaatepunktist.

Uuemad muuseumitunnid arutlevad Eesti riigi ja rahva ajaloo ning olemuse üle. Nooremale koolieale mõeldud „Meie lipu lugu“ tutvustab riigilipu sünnilugu ning riigi sümboolikat. Gümnasistide „Usurikas Eesti“ vaatleb ristiusu voolude ning rahvausu rolli Eesti aja- ja mõtteloos.

Mitmesuguseid teemasid saab iseseisvalt uurida marsruudikaartide abil: „Pärandusejaht. Otsimismäng muuseumis“, „Mere teekond“, „Avasta arheoloogiat“, „Avastusretk keelesugulaste juurde“ ja „Keelekatel kutsub“.

Muuseumid on arutanud, kuidas koole distantsõppel toetada. ERM pakub veebituure Eesti ja soome-ugri püsinäitusel ning võimalust osaleda online-muuseumitundides. Alanud õppeaastal saab tellida järgmisi tunde: „Viie kodu lood“, „Kuidas töötab arheoloog?“, „Nõiad kohtu all“ ja „Soome-ugri keeled ja meeled“.

ERM koos Eesti Kirjandusmuuseumi ja Hugo Treffneri gümnaasiumiga korraldab juba kolmandat humanitaarainete konverentsi HUNTS 9.–12. klassi õpilastele. Ettekande aluseks võivad olla loovtööd või uurimis- või praktilised tööd. Konverents toimub Eesti Kirjandusmuuseumis 5. novembril, registreeruda saab kuni 20. septembrini aadressil https://www.kirmus.ee/et/tegevus/hunts.

Edukat kooliaastat kõigile!

Infot ERM-i kõigi programmide ning e-õppe kohta leiab lehelt www.erm.ee/haridus. Lisainfo ja tellimine e-aadressil hariduskeskus@erm.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!