Õpetajate Leht 10. septembril

9. sept. 2021 - Kommenteeri artiklit

Keeleõpe suvel? Muidugi!

Projekti „Keeltesumin Pärnumaal“ projektijuht Marina Kopajev kirjutab 36 Ida-Virumaa koolilapse sellesuvisest eesti keele õppimisest Pärnumaa peredes.

Märkidest pildi ja keeleni

Kunstiajalugu õppides on õpilasel kasulik olulisemad asjad oma käega läbi joonistada ja ajateljele paigutada, toonitab kunstikriitik Leila Lükko. Lisatud on ka vastavad illustratsioonid. 

Unistused muutustest Eesti haridussüsteemis

Seljataha on jäänud kaks õppeaastat, milleks polnud ette valmistatud koolijuhid, õpetajad, õpilased ega lapsevanemad. See aeg on meid kõiki õpetanud, kuid toonud välja ka süsteemi suurimad valukohad. Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni magistrandid Katre Kikkas ja Romet Piller on kirjutanud üles õppeaasta alguse õpetajate unistused, mis võiks Eesti haridussüsteemis järgmiste aastate jooksul ära teha.

Nuga näppu, Maria!

22. septembril avatakse Austrias Euroopa noorte kutsevõistlused EuroSkills 2021. Eestit esindab seal meie kutseõppeasutuste parim kokk Maria Rezev Pärnumaa HKH-st. Teda on oskuste prooviks ette valmistanud restorani Noot peakokk Rudolf Visnapuu, kel on nii võistleja kui ka kohtuniku kogemused.

Kui anded on peidus

Andekate hariduse ekspert Viire Sepp kirjutab sellest, kuidas võib juhtuda, et lapse anne jääb unarusse. See oht on eriti võimalik topelteriliste laste puhul.

Eneli Jefimova: „Minu jaoks ei ole ujumine kohustus, ma naudin seda“

Tokyo olümpiamängudel saime naiste rinnuliujumises kaasa elada ja pöialt hoida Sillamäelt pärit 14-aastasele Eneli Jefimovale, kes on Eesti olümpiakoondise noorim osaleja läbi aegade. Eneli õpib Tallinna Audentese koolis 9. klassis ja treenib Kalevi ujumiskoolis Henry Heina käe all.

Lapse arengu toetamine lasteaias on meeskonnatöö

Kuidas toetada last, kelle arendamiseks on vaja teha midagi tavalisest enamat, midagi teistmoodi, midagi tundlikumalt? Viljandi Päikesekiire valla lasteaia headest kogemustest kirjutab õppealajuhataja Viive Mägi.

TEADUS(HUVI)HARIDUS

Teadushuvihariduse erilehes tutvustame valdkonna uudiseid uuel õppeaastal ning saame teada, miks on teadushuviharidus tulevaste superkangelaste treeningprogramm.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!