Õpetajate Leht 3. septembril

1. sept. 2021 - Kommenteeri artiklit

Kahe juhi jutud uue aasta eel

Uues rubriigis „Kahekõne“ vahetavad mõtteid Laupa põhikooli direktor Kaarel Aluoja, kel algas sel sügisel neljakümnes tööaasta, ning Järva-Jaani gümnaasiumi ja Peetri kooli direktor Raigo Prants, kes vahetas kuue aasta eest kaitseväekarjääri koolijuhi oma vastu.

Põlva gümnaasium ja iseseisev õppimine

Möödunud õppeaasta oli Põlva gümnaasiumile kõigist halbadest aastatest parim, kirjutab direktor Alo Savi. Terve aasta oli meie jaoks teistsugune kui varem ning iga periood (trimester) täiesti isemoodi. Sügis algas 1+2-õppekorraldusega, jätkus pärast tõsist analüüsi ja arutelusid 2+2-õppega ning lõpetasime nagu teisedki koolid − kõik koos kaugõppel.

Kui üks tund hargneb kolmeks eraldi tunniks

TLÜ täienduskoolitusel katsetas 120 õpetajat õpetamist olukorras, kus üks osa õpilasi on klassis, teine kodus arvuti taga ja kolmas õpib seda teemat tagantjärele.

Me panustame ühiselt noorte karjäärivalikutesse ja väärtuskasvatusse

Vanglateenistus on valinud oma koostööpartneriteks gümnaasiumeid üle Eesti, et tekitada õpilastes huvi sisejulgeoleku valdkonna ning sisekaitseakadeemia justiitskolledžis õpetatavate erialade vastu.

Andekate arendamine saab rohkem tuge

Haridusministeeriumis on loodud noorte- ja andepoliitika osakond, mille üks ülesanne on toetada andekate arendamist ja vastutada selle eest. Aprillis osakonda eksperdina tööle asunud Marek Järvik tutvustab, kuidas on ministeeriumis andekate õpilaste toetamine kavandatud.  

Lasteaias jagub toredaid tegemisi aasta ringi

Kui õuesõpe on lasteaedades juba juurdunud, siis nüüd on populaarseks muutunud ka aiandus: taimekastid ja peenrad, nii mõneski lasteaias isegi õppeaed. Veel üks oluline märksõna on koostöö. Üha rohkem toimub lasteaedades ettevõtmisi, millesse panustavad lapsed, õpetajad, hoolekogu, vanemad kõik koos. 

Leino Rei: „Püüan ka lastele lavastades valida loo, kus on mitu kihti“

Eesti Noorsooteatris esietendub 12. septembril Anton Hansen-Tammsaare miniatuuri põhjal väikelastele loodud lavastus „Poiss ja liblik“. Lavastuse valmimisest ning lastele tehtavast teatrist laiemalt räägib lavastaja Leino Rei.

2021. a talenditäht on Liina Lokko

MTÜ Talendikeskus tunnustas tänavu talenditähe tiitliga Varajase Kaasamise Keskuse rajajat ja kauaaegset juhti Liina Lokkot, kes jätkab tööd samas valdkonnas ‒ sotsiaalministeeriumis erivajadustega laste poliitika juhina.

Kutseharidus on tasapisi tõusuteel

Mitmesse kutseõppeasutusse laekus tänavu rohkem sooviavaldusi kui varasematel aastatel. Mitmel pool avati uusi erialasid ja nõutumatele pääses õppima konkursiga. Kuigi alanud kooliaasta täpset statistikat õppurite kohta veel pole, sest vastuvõtudki pole veel kõikjal lõppenud, võib loota, et kutseõppijad on sel sügisel rohkem kui mullu.  

Uue kooliaasta sissejuhatus – hariduskonverents „Restart“

Pärnu Kuninga tänava põhikoolil on tavaks kevaditi hariduskonverentsi korraldada. Seekord lükkus see ettevõtmine suve lõppu. Konverentsi ainus esineja oli koolitaja Martin Tiidelepp, kelle ettekande sisuks olid nii koolielu muutused kui soovitused õpetajatele.  


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!