Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia kursustele saab end kirja panna 26. septembrini

21. sept. 2021 Tallinna Ülikool - Kommenteeri artiklit

Kuni 26. septembrini saab kandideerida Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia gümnaasiuminoortele suunatud kursustele. Akadeemia pakub kaheksat kursust, mille läbimisel saavad noored ülikoolis õppimist katsetada

Õpilasakadeemia kursusi viivad läbi nii Tallinna Ülikooli õppejõud kui ka praktikud väljastpoolt ülikooli. Kursused kestavad ühe semestri ning annavad noortele kahe ainepunkti (EAP) väärtuses täiendkoolituse tunnistuse. Neid ainepunkte saavad noored ülikooli astudes valikainena üle kanda.
Õpilasakadeemia toimub ülikoolis lähiõppes nädalavahetustel. Ühe kursuse läbimiseks tuleb õppetöös osaleda kokku viiel või kuuel päeval semestri jooksul.  
Tänavu on õpilasakadeemias avatud informaatikakursus „Digitaru“, millele saab registreerida kolme- kuni viieliikmeliste meeskondadega. „Digitaru“ on digilahenduse arendusprojekt, mis võtab kokku gümnaasiumi informaatika ainekava. Digitaru eesmärk on rakendada meeskonnatöös eelnevatel informaatika valikkursustel õpitut konkreetse tarkvara arendusprotsessis.  
Tallinna Ülikooli õpilasakadeemias on sügissemestriks avatud järgmised kursused.

  • Ristmeedia – mis, miks ja kuidas
  • 3D-mudelid, visualiseerimine ja printimine
  • Pedagoogiline mõtlemine õppimisest ja arengust
  • Eripedagoogika – avasta kaaslase eriline maailm
  • Rakenduspsühholoogia
  • Sissejuhatus looduse seadustesse
  • Antropoloogia: uurides kaasaegseid kultuure (eesti ja inglise keeles)
  • Sotsioloogia algajatele (vene keeles)

Tallinna Ülikooli õpilasakadeemias on aastate jooksul õppimas käinud üle 7000 noore. Vaata lähemalt tlu.ee/akadeemia.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!