Tartu rakendab Eestis esimese linnana laste vaimse tervise mobiilimängu

23. sept. 2021 Tartu Linnavalitsus - Kommenteeri artiklit
Foto: Rein Leib

Tartu linnavalitsus sõlmis esimese Eesti linnana litsentsilepingu ettevõttega Triumf Health, et võimaldada Tartu koolilastele vaimset tervist toetavat mobiilimängu Triumfland Saga. Tegemist on psühhoharidusliku mänguga 7‒12-aastastele, mis annab uusi teadmisi, kontrollib neid ja pakub rakendamisvõimalusi.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul pööratakse COVID-19 tingimustes inimeste vaimsele tervisele kõrgendatud tähelepanu. „Tervisemäng on üks osa lisaeelarves olevast vaimse tervise paketist. Paketiga pakutakse tuge teiste hulgas haridustöötajatele, üksikutele eakatele ja kooliõpilastele. Loodan, et uudne vaimset tervist toetav mäng võetakse õpilaste hulgas kenasti vastu,“ sõnas Lees.

Triumfland Saga on kodumaise tervisetehnoloogia ettevõtte Triumf Health loodud mobiilse tervise platvorm, kus personaalne tervisetugi viiakse lasteni mängukeskkonna kaudu. Mäng sobib kõikidele neile, kellel tuleb lugemine juba hästi välja, ning pakub turvatunnet üksildastele, üksikutele või tõrjutud lastele. Mäng on abivahendiks ka psühholoogidele ja õpetajatele ning suunab lapsi vajadusel abi küsima.

„Vaimse tervise valdkond vajab inimeste suurenenud vajaduste tõttu innovatsiooni ja Tartu on ka rahvusvaheliselt hea näide, kuidas inimeste tervise toetamiseks rakendatakse traditsioonilisi, aga ka innovaatilisi lahendusi,“ ütles Triumf Healthi asutaja Kadri Haljas.

Vaimse tervise mobiilimäng Triumfland Saga on kättesaadav kõigis Tartu linnas asuvates põhikoolides ning sellele annavad ligipääsuõiguse koolide kontaktisikud. Mängu jagamiseks küsitakse luba ka lastevanematelt. Triumfland Sagat soovitatakse päevas mängida kuni kümme minutit ning seda ei saa päeva jooksul mängida rohkem kui pool tundi ja pärast kella üheksat õhtul.

Mängule on heakskiidu andnud Eesti koolipsühholoogide liit ja Tartu linna psühholoogide aineühendus, rõhutades, et ennetav mäng ei asenda eksperte, tugispetsialiste, psühhoteraapiat ja sotsiaalpedagoogilist abi.

Litsentsileping maksis 2021/2022. õppeaastaks 41 000 eurot ja on mõeldud kõigile Tartu linna esimese ja teise kooliastme õpilastele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!