Tartu Ülikoolis alustasid õpinguid uued talendid

15. sept. 2021 - Kommenteeri artiklit
Noored laboris. Foto: Jaanus Uibo

Sel õppeaastal algab kolmandat aastat programm „Talendid Tartusse“, millega ülikool pakub võimekatele Eesti noortele eneseteostuseks tavalisest mitmekesisemaid õpivõimalusi. Programmi tänavune avaüritus toimub 15. septembril algusega kell 18 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Programmi „Talendid Tartusse“ valitakse igal aastal kuni 100 noort, kes saavad koostada endale meelepärase õpiprogrammi. Talentidel on võimalus osaleda kas noore õpetaja, teadus- või ettevõtlusprojektis.

Avaüritusel tervitab programmi valitud üliõpilasi Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk, misjärel saab kuulata eelmise aasta osalejate kogemuslugusid ja muljeid nende projektidest. Pärast seda kuulutatakse välja Tartu Ülikooli sihtasutuse stipendiumikonkurss.

Nimelt on Tartu Ülikooli sihtasutus pannud välja 10 000 euro suuruse stipendiumi kolmele Tartu Ülikooli õppima asunud andekale gümnaasiumilõpetajale, kes on edukalt esinenud rahvusvahelistel olümpiaadidel. Stipendiumifondi toetavad Tartu linn, Tartu Mill AS, OÜ Playtech Estonia, AS Olerex ja OÜ Tarmetec, kes allkirjastavad Tartu Ülikooli sihtasutusega sõlmitava koostöölepingu.

Avaüritusel astuvad üles Heino Elleri muusikakooli pärimusmuusikud Tori kihelkonna viiuldaja Mihkel Toomi mängitud palaga „Mihkli esimene polka“. Ürituse lõpus on võimalik teiste osalejatega muljeid jagada ja suupisteid nautida.

Üritust jäädvustab Tartu Ülikooli fotograaf Andres Tennus.

Avaüritusele on oodatud ka ajakirjanikud. Kõik osalejad peavad tõendama enda nakkusohutust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!