Ugala teatris esietendus „Suveöö unenägu“ ja mängukavast leiab noortele muudki põnevat

24. sept. 2021 Ugala teater - Kommenteeri artiklit
Ugala teater avas 102. hooaja lavastusega „Suveöö unenägu“. Fotod: Elena Koit

Lavastaja Lembit Peterson liikumisproovis.

Ugala teater alustas oma 102. hooaega maailmaklassikaga, mis sobib vaatamiseks ka nooremale teatrihuvilisele. 17. septembril tõi Lembit Peterson (Theatrum) lavale William Shakespeare’i ühe tuntuima teose „Suveöö unenägu“. Osades on juba eesoleval kevadel teatritesse suunduva lavakunstikooli 30. lennu noored näitlejad. „Suveöö unenägu“ on kahtlemata Shakespeare’i üks fantaasiarikkamaid ja salapärasemaid näidendeid, mis kaunis poeetilises ja sümbolite keeles pakub rohkeid mänguvõimalusi ning avab inimese vaimu ja hinge sügavusi.

Etendused toimuvad sügishooajal Viljandis, Tallinnas, Paides, Põlvas ja Võrus.

Eelmisel kevadel jõudis lavale, kuid jäi viiruse tõttu kohe mängupausile Eric Coble’i „Surnud mees“. Taago Tubina lavastatud tõsielukomöödia on musta huumoriga laetud lugu sellest, milliseid ohverdusi on inimesed valmis tegema raha ja kuulsuse nimel. Ja sellestki, kui kaugele me ise vaatajatena oleme valmis meelelahutuse nimel minema. Teater soovitab lavastust „Surnud mees“ alates gümnaasiumiastmest.

Lavastuse kunstnik on Kristjan Suits, peaosades Martin Mill ja Laura Kalle.

Etendused toimuvad sügishooajal Viljandis ja Tartus.

Enne jõule, 7. detsembril jõuab lavale Andres Noormetsa lastele mõeldud lavastus „Jälle need Lumejänesed“. 19-aastase pausi järel on armastatud lumejänesed oma uute seiklustega publiku ees. Mängivad Tarvo Vridolin, Martin Mill, Tanel Ingi, Oskar Punga, Lauli Koppelmaa, Margus Tabor, Luule Komissarov ja Peeter Jürgens.

Etendused toimuvad Ugala teatri suures saalis 7., 8., 9., 10., 13., 14., 15., 16., 18., 20., 21. ja 22. detsembril.

Tuletame meelde, et Ugala teatri etenduste külastamisel lisandub gruppidele üks tasuta pilet:

  • lasteaia ja 1–6. klassi õpilastele 10 pileti ostul;
  • 7. ja vanemate klasside õpilastele 15 pileti ostul.

Lisaks etendustele pakume koolidele harivat ja põnevat lisategevust: etenduse-eelseid teatrimaja ekskursioone ja harivaid töötube. Lisainfo Ugala kodulehelt ugala.ee.

Ugala teatri mängukava leiab ugala.ee.

Grupibroneeringud ja lisainfo kassa@ugala.ee ja tel 433 0777.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!