Luua metsanduskool avab uue õppekeskuse ja õpilaskodu

28. okt. 2021 Luua Metsanduskool - Kommenteeri artiklit
Luua mõis.

Reedel, 29. oktoobril kell 11 avab Luua metsanduskool uue metsamasinate õppekeskuse ning ulatuslikult renoveeritud Luua mõisahoone teisele korrusele rajatud õpilaskodu.

Metsamasinajuhtide väljaõppe eest vastutavana on Luua metsanduskool rajanud uue õppekeskusega nüüdisaegse tehnoloogiaga varustatud keskkonna, kus saadakse keerukal erialal teoreetilised teadmised ning tehakse turvaliselt esmased praktilised katsetused.

Koolijuht Haana Zuba-Reinsalu: „Oleme võtnud südameasjaks, et Eesti metsades töötaksid põhjalikult õppinud professionaalid ning metsas tegutseks järjest vähem isetegevuslasi. Meie eesmärk on õpetada tarku otsuseid tegevaid inimesi, sest masin ei saa veel niipea inimesest targemaks. Avatava õppekeskusega oleme loonud nii noorte kui juba praktiseerivate masinajuhtide väljaõppeks parimad tingimused kogu Baltikumis, et nad õpiks tegema kaalutletud ja tarku otsuseid.“

„Kuna oleme ainus kool, kust väljub praktilise oskusega metsamees, siis võib öelda, et katame oma tarkusega üle poole Eestist ning meie juurde õppima tullakse Virust ja Võrust, Saaremaalt ja Tallinnast. Üha suurenev tung on tinginud vajaduse täiendavate ööbimiskohtade järele,“ sõnas Zuba-Reinsalu. Luua mõisahoone renoveerimisega rajatigi ajaloolise hoone teisele korrusele peamiselt täiskasvanud sessiooniõppurile mõeldud ühiselamu, kus on 37 voodikohta. Mõisa õpilaskodu hakkab toimima ka hostelina, kus saab vabade kohtade olemasolul kosutava une magada ka Jõgevamaale sattuv turist.

Teisel korrusel avatakse kunstikonkursi võidutöö „Inimloomus“, mille autorid on Vahram Muradyan ja Sveta Bogomolova. „Inimloomus“ mõtestab looduse ja inimese ühisosa. Puu ja inimese ainuomaseid tunnusmärke kõrvutav, võrdlev ning neid osalt kattuma panev töö sobib metsanduskooli õpilaskodusse, kus see visualiseerib metsa ja õppurite, tulevaste metsa eest hoolt kandjate vahel tekkivat sidet.

Metsamasinate õppekeskuse ehitushanke võitis KRC Ehitus OÜ, hoone ehitusmaksumus oli ligikaudu 682 000 eurot. Mõisahoone ehitustööd teostas Tesron Ehitus OÜ, tööde maksumus oli ligi 1,4 miljonit eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!