Maanteemuuseum paneb lapsed arutlema, miks bussisõit on ajavõit

5. okt. 2021 Eesti Maanteemuuseum - Kommenteeri artiklit

Eesti Maanteemuuseumi laste liikluskonverents toob lapsed ja õpetajad juba kuuendat korda kokku. Populaarseks saanud konverents ärgitab algklassiõpilasi arutlema liiklusohutuse teemadel ja teadmisi oma eakaaslastele ja kodustele edasi andma.

Neljapäeval, 7. oktoobril algusega kell 10 toimub maanteemuuseumis 3.‒4. klassi õpilastele ja nende õpetajatele suunatud liikluskonverents „Bussisõit on ajavõit“, kus ohutu liiklemise teemadel saavad kaasa rääkida lapsed ise. Sel aastal keskendub konverents ühistranspordiga liiklemise reeglitele ja liiklusohutusele.

„Viis varasemat korda on näidanud, et selline vorm rääkida liiklusest ja ohutusest on õpilaste jaoks põnev. Me ei näita ega viita, vaid kutsume nad kaasa arutlema ja kuulame just lapsi,“ ütles maanteemuuseumi haridustöö kuraator Kerle Kadak, kelle vedamisel peetud konverentsi kuulutas muuseumiühing 2020. aasta üheks paremaks haridustegevuseks Eestis.

Kuidas ühistransporti oodates õigesti ja ohutult käituda?

Kuidas bussi ja rongi siseneda ning sealt väljuda?

Kas bussis tuleb alati kinnitada turvavöö?

Miks juhtuvad liiklusõnnetused?

Kõike seda ja veel palju muudki saab teada liikluskonverentsi ettekannetest ja töötubades. Konverentsil jagavad teadmisi transpordiameti liiklusspetsialistid, AS Operaili ohutussaadikud, MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus, Tallinna Tehnikaülikool ja liiklusõnnetuste uurimiskomisjon.

Selle aasta liiklusohutuse ja ühistranspordi teemat toetavad ka muuseumiliikluskasvatuse keskuses avatud liiklusdetektiivide näitus ning uus püsiekspositsioon ühistranspordi ajaloost Eestis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!