Õhtumuuseumid alustavad

4. okt. 2021 Eesti Ajaloomuuseum - Kommenteeri artiklit

Tervisemuuseum, tarbekunsti- ja disainimuuseum ning ajaloomuuseumi Suurgildi hoone on alates oktoobrist 2021 igal neljapäeval avatud kella kaheksani õhtul

Kolme vanalinna muuseumisse pääseb alates kl 17 näitustega tutvuma ühe 6-eurose piletiga.

Pikem lahtiolekuaeg muudab muuseumi külastamise nädala keskel lihtsamaks ka töötavale inimesele, kes varem pärast kontoripäeva lõppu näitustele ei jõudnud. Võimalus nautida häid näitusi ka pärast tööaega muudab õhtuse muuseumis käigu loodetavasti sama tavapäraseks kui õhtuse teatri- või kinokülastuse.

Neljapäeva õhtuti pakuvad kõik kolm muuseumi ka eriürituste programmi, kuhu kuuluvad töötoad, tuurid näitustel, loengud, vestlus- ja filmiõhtud ja muudki põnevat. Eriprogrammi üritused jätavad siiski ruumi ka lihtsalt näituste nautimiseks. Muuseumide eriüritustel saab osaleda eraldi piletiga.

Oktoobrikuu neljapäevade eriüritused õhtumuuseumides:

7. oktoobril kell 18.15 algab tervisemuuseumis vestlusõhtu psühholoogi-pereterapeut Triin Kahrega „Kuidas mõista ja toetada oma teismelist?“. Osalemine eelmüügist ostetud piletiga hinnaga 18 eurot. Pilet tagab samal õhtul sissepääsu ka ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitustele.

14. oktoobril kell 18 toimub Suurgildi hoones viimane Anne Ruussaare kuraatorituur näitusel „Vabad müürlased. 250 aastat vabamüürlust Eestis“. Osalemine eelregistreerimisega ajaloomuuseum.ee. Pilet 6 eurot, millega pääseb samal õhtul ka tervisemuuseumi ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitustele.

28. oktoobril kell 17.30 saab osaleda Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 18 kodumaise moelooja töid tutvustaval näituse „Nulltuju. Eesti moe avangard 2000‒2010“ kuraatorituuril. Osalemine muuseumipiletiga, mis tagab samal õhtul sissepääsu ka tervisemuuseumi ja ajaloomuuseumis Suurgildi hoone näitustele.

Tähelepanu! 21. oktoobril on Suurgildi hoone erandkorras õhtumuuseumite raames suletud.

Kohtume neljapäeviti õhtumuuseumis!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!