Õpetajate militaarmatk – kaitseliitlaste kingitus Tartu õpetajatele

13. okt. 2021 Paap Villako Kaitseliidu Tartu maleva Kuperjanovi malevkonna pealik - Kommenteeri artiklit

Tartu malevasse koondunud kuperjanovlased tänasid kohalikke õpetajaid õpetajate päeva puhul õppepäevale ja militaarmatkale kutsumisega.

8. oktoobril korraldas Kaitseliidu Tartu maleva Kuperjanovi malevkond Tartu õpetajatele õppepäeva ja militaarmatka. Mõte selle ürituse korraldamiseks kasvas välja teadmisest, et Kuperjanovi jalaväepataljoni looja Julius Kuperjanov oli samuti õpetaja.

Üritus osutus populaarseks ‒ osales ligi 40 külalist. Nagu loodetud, kujunes päev kahepoolseks infovahetuseks, mille käigus õpetajad rääkisid oma töödest ja tegemistest ning kuperjanovlased jagasid oma kogemusi kaitseväeteenistusest. Sarnasusi leiti omajagu – eks on ju õpetamisel ka Kaitseliidus ja kaitseväes väga oluline koht.

Päeva juures hindasid õpetajad kõige enam võimalust rutiinist välja tulla ning värskes õhus tegutseda. Oli näha, et tegu on professionaalidega – õpetajad olid ühtlasi väga head õpilased. Sõdurioskused omandati lennult, küsimusi esitati palju ning huumoritki jagus.

Kõige enam tekitasid õpetajates elevust sõit veokikastis, maskeerimine ja kuivtoit. Kuperjanovlaste rõõmuks oli õhtul metsast tagasi sõites veokites hulk rahulolevaid rohelisi nägusid.

Küsiti juba järgmise aasta kohta ning pakuti välja ideid – näiteks soovitati järgmine matk teha juba mitmepäevane, metsas ööbimisega ja/või koos laskmisega. Jäägu järgmise aasta tegevused veel üllatuseks, kuid kindlasti saab matkast traditsioon. Veel kord suur aitäh Tartu õpetajatele ning peatse kohtumiseni!

Õpetajate kommentaare:

Edda Kaimre, Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium: „Tore oli lugeda meililistist kutset militaarmatkale ‒ see tundus huvitav ning väljakutseid pakkuv. Midagi just sellist, mis raputaks argirutiinist lahti.

Põnev elamus oli autokastis sõita Paluküla lasketiiru ‒ pole just igapäevane sõiduvahend! Metsa all saime esimesed õppetunnid maskeerimise koha pealt ning julgemad määrisid endale ohtralt „kamo“ näkku, muutudes Shreki-laadseteks. Omandasime käemärkide tähendusi ning uue tarkusega varustatult suundusime rännakule. Malelauamustri tegemine eriti ei õnnestunud, sest õpetajad kippusid omavahel paaris jutustama. Paremini tuli välja paariskolonnis kõndimine ning kaardiga orienteerudes jõudsime ilusasti rännaku lõppu.

Asjale pani punkti üheskoos NATO-pakikestest söömine, mille sisu paljud hoolega uurisid. Priimuse abiga valmistatud toit oli üllatavalt maitsev, eriti šokolaad ja tatrapuder lihaga ning sõduriratsioonist jätkus ka järgmiseks päevaks.

Kokkuvõttes võib öelda, et militaarmatka idee oli väga tore ning kõik õpetajad nautisid kingitust täiel rinnal. Sellel oli ainult üks viga: sai liiga ruttu läbi ning autokastis Tartu poole loksudes tehti juba suurejoonelisi plaane, et võiks minna juba talvel ning telkida ja pikemalt rännata. Aitäh korraldajatele suurepärase kingituse eest!“

Merit Harju, Tartu Karlova kool: „Suur tänu korraldajatele meeldejääva ürituse eest. Kõik oli punktipealt läbi mõeldud ja paika pandud ‒ alustades veoautoga sõidust, jätkates teadmiste jagamisega matkakoti pakkimisest ja maskeerimisest looduses, liikumisega metsaradadel ning lõpetades sõdurieine nautimisega. Kogu tegevust saatis korraldajate tähelepanelik ja austav suhtumine ning kolleegide tore seltskond.

Kopsud täis värsket metsalõhnalist õhku, soe päike paitamas põski, imelisi vaateid ja kuldkollaseid sügismärke täis metsaalune ‒ see on tõesti ideaalne lõpp töisele nädalale. Jääme ootama uusi sama põnevaid kohtumisi edaspidigi!“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!