Selgus parim müügikorraldaja

22. okt. 2021 Annika Poldre toimetaja - Kommenteeri artiklit
Parim müügikorraldaja Margit Viies (keskel). Tema kõrval vasakul kaasvõistleja Aile Tammela ning erialaõpetajad Janne Ojala, Külli Šorin ja Kaie Pärn. Foto: Pärnumaa KHK

Üleriigilisel kaubanduse erialade kutsevõistlusel saavutas esikoha Pärnumaa KHK esindaja Margit Viies. „Margit on väga südikas, lahke ja õppimishimuline, väga ettevõtlik ning tegus noor,“ tutvustas võitjat kooli turundus- ja kommunikatsioonijuht Eda Amur. 

Kolme kutsekooli, Tartu ja Pärnu KHK ning Tallinna tööstushariduskeskuse esindajate vahel peetud võistlus toimus Tallinna THK-s. Igast koolist osales kaks võistlejat, keerulisest ajast tingituna mõned koolid ei osalenud. Samal põhjusel ei peetud võistlust kevadel, nagu tavaks, vaid oktoobris. 

Ettevalmistusaeg oli Amuri sõnul üsna napp – võistlejad registreeriti septembri teisel nädalal. Pärnu kooli esindasid kevadel lõpetanud Margit Viies ja teisel kursusel õppiv Aile Tammela.

Läbi tuli teha kolm praktilist ala. Alustuseks koostati temaatiline kaupade väljapanek isadepäevaks. Võistkonnad loositi ja koostööd tehti teise kooli esindajaga. Ühte tiimi sattusid Pärnu ja Tartu Margit, kel tuli koos oma väljapaneku põhimõtteid ja eeliseid žüriile ning publikule tutvustada.

Kauba vastuvõtmisel tuli võistlejail kaubatooja kiirustamisest hoolimata kaup tema juuresolekul üle kontrollida, leida vead, mida jagus, ja täita korrektselt dokumendid.

Kolmandaks oli vaja reklaamida loosiga saadud kaupa, mida polnud ette teada ja millega võis tutvuda vaid viis minutit. Märkmeid tegemata tuli seejärel kahe minuti jooksul toodet võimalikult huviäratavalt tutvustada kella nägemata – nii kontrolliti esinejate ajataju. „Konkurents oli tugev, võistlejad motiveeritud ja andekad,“ kommenteeris Amur.

Teise koha sai Tallinna noormees, PKHK vilistlane Arvo Ehrstein ja kolmanda Tartu võistleja Margit Vasser, kes õpib müügikorraldajaks sessioonõppes ning töötab oma erialal kategooriajuhina. Võistlust hindasid tööandjad Salvestist, Tallinna Kaubamajast, Coopist ja Maximast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!