Sisuturundus: Puust ja punaseks kaheksa muuseumi koostöös

1. okt. 2021 - Kommenteeri artiklit

Tallinna vanalinna kaheksa muuseumi ja keskuse aastaid korraldatud ühine koostööprojekt „Puust ja punaseks“ 4.–6. klassidele toimub sügisel oktoobris ja novembris.

„4.–6. klassidele suunatud ettevõtmise eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul pakkuda teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallas või uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini,“ ütles Iti Niinemets Nukuteatrimuuseumist, kes on seekordse programmi eestvedaja. „Muuseumite koostöös loodud programm on ehitatud üles eakohase, põneva ja vaheldusrikkana, lõimides eri õppeaineid – õpetajad saavad programmi kasutada temaatiliste koolitundidena.”

Nii sisustavad 4. klassile koolipäeva „Vanalinna salaselts“ Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Sama tunni venekeelset programmi pakuvad Eesti Tervisemuuseum, Eesti Ajaloomuuseum ja Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum. 

Koolipäeva „Mina suudan!“ 4. klassile on kokku pannud Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja Nukuteatrimuuseum. Loovust ja loomingut täis päeval saavad õpilased mängude ja ülesannete kaudu oma võimeid proovile panna.

Viiendatele klassidele on kavas kaks koolipäeva: „Päev ajalehetoimetajana“ ja „Ellujäämiseks vajalik“. Neist esimese programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. 

Koolipäev „Ellujäämiseks vajalik“ toimub Eesti Tervisemuuseumis, Nukuteatrimuuseumis ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis. Õpilased viiakse seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. 

Kuuendate klasside koolipäev „Asja mitu elu“ kutsub õpilasi avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel ning läbiviijateks on Eesti Tervisemuuseum, Nukuteatrimuuseum  ja Eesti Meremuuseum Paksus Margareetas.

„Puust ja punaseks“ projektis osalevad Eesti Tervisemuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Paks Margareeta (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ning Nukuteatrimuuseum.

Üks koolipäev kestab kl 9.30–14.35, programm ühes muuseumis 1 tund 20 minutit. Hind 19 eurot õpilase kohta sisaldab lõunasööki. 

„Puust ja punaseks“ koolipäevad toimuvad:

  • 12., 13. ja 14. oktoobril: „Ellujäämiseks vajalik“, 5. klassid,
  • 12., 13. ja 15. oktoobril: „Päev ajalehetoimetajana“, 5. klassid,
  • 19., 20. ja 21. oktoobril: „Vanalinna salaselts“, 4. klassid,
  • 19., 20. ja 22. oktoobril: „Mina suudan!”, 4. klassid,
  • 3. ja 4. novembril: „Vanalinna salaselts“ (vene keeles), 4. klassid,
  • 9., 10. ja 11. novembril: „Asja mitu elu“, 6. klassid.

Lisainfot programmi ja registreerimise kohta saab Nukuteatrimuuseumist aadressil muuseum@noorsooteater.ee või telefonil 667 9542.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!