Statistikaamet kutsub Euroopa statistikapäevale 20. oktoobril

14. okt. 2021 - Kommenteeri artiklit

Kutsume nii andmenutikaid kooliperesid kui ka kõiki teisi statistikahuvilisi 20. oktoobril tähistama Euroopa statistikapäeva Zoomi keskkonnas. Statistikapäevale saab registreerida siin ja andmehuviline siin. Registreeri hiljemalt 18. oktoobriks!   

Statistikapäeva esimene pool

Statistikapäeva esimeses pooles kutsume 7.–9. klassi õpilasi panema proovile oma andmekirjaoskust. Poolteise tunni jooksul saab väärt teadmisi andmete ja statistika kohta võistlusmängudes, viktoriinis on võimalik käiku lasta oma nutikus ja kohe kindlasti saada juurde uusi teadmisi. 

Kava

9.55 „Tere hommikust, andmenutikad!“

10 „Mis asja ajavad statistikud?“

10.15 „Eesti statistika 100 aastat“. Mälumängus „Kes arvab kõige täpsemini?“ saame teada põnevaid arvulisi fakte Eesti statistikast.

10.30 „Kas mina võiksin ka tulevikus andmetega tegeleda ehk Mis tööd statistikaametis tehakse?“

10.40 üllatusülesanne, kus igaühel on võimalus oma andmenutikus proovile panna

11 „Kuidas tehakse statistikat 100 aasta pärast?“

11.10 viktoriin „Terve Eesti loeb“. Lisaks küsimused-vastused, üllatused ja auhinnad. Statistikapäeval osalemiseks on vajalik nutiseade. Ülesandeid saab lahendada nii individuaalselt, paarikaupa kui ka rühmaga.  


Statistikapäeva teine pool

Päeva teises pooles saavad statistikahuvilised pooleteise tunni jooksul teada, kust ja kuidas leida vajalikku statistikat ning mil moel seda edukalt tööle rakendada.  

Kava

15 kogunemine ja tere tulemast

15.05 „Kes, millal ja miks vajab riiklikku statistikat?“
Statistikaameti partnerlussuhete juht Jaana Tael

15.20 „Mis võimalusi pakub eksperimentaalstatistika?“  

15.25 „Kas andmed hakkavad rääkima, kui neid piisavalt piinata?“
Statistikaameti peadirektori asetäitja Andres Kukke

15.45 videolugu „Kui tõhusad tööriistad on andmed?“. Sotsiaalteadlane selgitab

15.55 „Kust saada kiirelt ja mugavalt kätte palga- ja piirkondlikud andmed?“

Statistikaameti klienditoe konsultant ja koolitaja Liis Kivirand  

16.20 videolugu „Andmed eile, täna ja tulevikus“
16.30 päeva lõpp

Andmenutikas koolipere saab statistikapäevale registreeruda siin ja andmehuviline siin. Registreeru hiljemalt 18. oktoobriks!   

Üritusel osalemise lingi saadame kõigile registreerunutele päev varem.

Küsimuste korral kirjutage palun evelin.kivilo-paas@stat.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!