Tallinna keskraamatukogu soovitab: Tulge kõik mängu!

1. okt. 2021 Eike Lille Tondi raamatukogu juhataja - Kommenteeri artiklit

Aive Kaldra „Rollimäng koolis: Kuidas ja milleks?“ (2021)

Rollimäng on tegevus, mis on tuttav kõikidele lastele. Mingil viisil oleme me kõik kunagi rollimänge mänginud. Kui aga rollimängule anda hariv eesmärk ja sisu, muutub see aktiivõppe vormiks, kus osalejad on kaasatud nii vaimselt kui füüsiliselt.

Tarvastu gümnaasiumi ajalooõpetaja Aive Kaldra on oma raamatus „Rollimäng koolis“ pannud igapäevase kogemuse põhjal kirja metoodilised soovitused ja juhised rollimängu kasutamiseks õppetöös. Kirjeldatud projektides on tähtsad iga osaleva lapse ja kogu meeskonna ning kogukonna kaasatus, päriselulisus, keskkonnasäästlik mõtteviis. Iga projekti juures on välja toodud selle umbkaudne kestus, keskne idee, seos õppekavaga ja oodatavad tulemused, projekti kirjeldus ja tegevused.

Gareth Moore „Aritmeetikamängud nutikatele lastele“ (2020)

101 mõtlemisülesandega raamat on hea ja kasulik treeningkava ajule. Raamatus on lahendamiseks arvupüramiide, matemaatilisi labürinte, korrutustabeliteste ja mitmesuguseid arvujadasid. „Vaimne aritmeetika“ on parim võimalus aju treenida ja oma nutikus proovile panna.

Vaimse võimekuse arendamiseks peab raamatus kõik vajalikud arvutused sooritama peast. Igale mõistatusele eelneb põhjalik juhis. Vahel on just juhis mõistatuse kõige raskem osa. Raamatu lõpuosas on ära toodud kõikide mõistatuste vastused.

Cambridge ülikooli doktorikraadiga Gareth Moore on paljude ajutreeninguraamatute autor, ta on loonud ajutreeningute internetilehekülje BrainedUp.com ning toimetab mõistatusi pakkuvat veebisaiti PuzzleMix.com.

Charlotte Morin „Laste mängud: palju lihtsaid mänge lastele!“ (2020)

Raamatusse on kogutud üle 90 väga mitmekesise mängu, mida saab mängida üksi, kahekesi, väiksema rühma või suurema seltskonnaga. Mängida saab igal pool ja igal ajal. Mänge on kergemaid ja raskemaid, pikemaid ja lühemaid. Mängud on jaotatud nelja teema kaupa: üksi või kahekesi, pidžaamapidu, vahetund, sünnipäev. Mängude hulgas on nii kõigile tuttavaid kui ka veidi võõramaid mänge. On strateegiamängud, äraarvamismängud, tähe- ja numbrimängud, muusikamängud, liikumis- ja pallimängud, täringu- ja kaardimängud, loovusmängud.

Raamatu sissejuhatuses seletatakse ära, kus ja millal mängida, kuidas valida mängujuhti, millised on mänguvahendid, kuidas vajalike vahendite puudumisel neid hõlpsasti asendada.

Raamatut on mugav kasutada – spiraalköitele lisaks on leheküljed vastupidavast kartongist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!