Vaktsineeri end laiskuse vastu!

22. okt. 2021 Anna Sõõrd Tibutare lasteaia liikumisõpetaja - Kommenteeri artiklit
Läbi rõnga pugemise võistlus, nagu paljud teisedki alad, tekitas osalejates rõõmsat elevust. Fotod: Reeli Simanson

Eestis peeti 23.–30. septembrini juba seitsmendat korda üleeuroopalist spordinädalat, mis kutsub inimesi rohkem liikuma ja tervislikke eluviise järgima. Kaheksa päeva jooksul toimusid paljudes lasteaedades spordipäevad ja sporditi mitmel põneval moel. Tabasalu Tibutare lasteaia lapsed sportisid 29. septembri õhtupoolikul koos vanematega juba traditsiooniks saanud perespordipäeval lasteaia õuealal, et anda oma panus liikumisse „Vaktsineeri end laiskuse vastu!“.

Spordipäeva juhatas soojendusvõimlemisega sisse Vasaloppeti võitja ja SK Sparta kestvusalade juht Raul Olle. Edasi tuli osalejatel oma osavust näidata. Võisteldi palliviskes läbi hularõnga, kus iga möödavise andis ühe trahviringi, topispalli veeretamises ja kandmises, võistkondlikus slaalomjooksus torbikute vahel, läbi rõnga pugemises ja elava takistusraja läbimises, kus lapsevanemad pidid upptoengus moodustama tunneli, mille alt lapsed läbi pugesid.

Toimus ka jooksumäng „Allveelaevade pommitamine“, kus vanemaid päästsid ainult kiired jalad. Laste ja vanemate ühistegevus pakkusid rõõmu, lusti ja võistluspinget kõigile. Eriti meeleolukaks kujunes vanemate korvpalli vabaviskevõistlus, kus isad ja emad Raul Olle juhendamisel ja laste ergutushüüete saatel oma pallivaldamise oskust näitasid.

Lisaks lasteaias sportimisele osalesid Tibutare lapsed Tallinna maratonil, mis tavapärasest erineva olukorra tõttu toimus virtuaaljooksuna.

Spordinädalal osalemise eest sai iga laps Eesti olümpiakomiteelt diplomi, seljakoti ning jõuvarude taastamiseks BabyBacki kinkekaardi.

Tervist edendava lasteaiana tahame veelgi enam väärtustada liikumist ja sportlikku tegevust värskes õhus. Tänusõnad tublidele vanematele, kes veetsid tervislikult aega koos oma lastega! Aitäh kõigile Tibutare lasteaia õpetajatele, kes aitasid spordirajad paika panna, lapsi juhendasid ning tegid meeleolukaid fotoklõpse ja videoid! 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!