Algas noorsootöö nädal

22. nov. 2021 HARNO - Kommenteeri artiklit

Täna algas noorsootöö nädal, mis kestab 30. novembrini ja toimub juba üheteistkümnendat korda. Seekordse nädala teema on „Teen endale head“, mis toob fookusesse vaimse tervise ja digitaliseerumise. Nädal toob palju üritusi ja arutelusid nii noortega kui noortele.

22.‒30. novembrini kestev noorsootöö nädal toimub haridus- ja noorteameti ning noorteinfoportaali Teeviit eestvedamisel. Nädal keskendub vaimse tervise ja digitaliseerumisega seotule ning heidab valgust nii positiivsele kui negatiivsele, mida online’i kolimine meie kõigi eludesse toonud on.

„Mitte kunagi varem pole me kogenud nii kiireid ja suuri muutusi oma harjumuspärases elus, kui selle tõi kaasa viiruskriis,“ selgitab haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Mida ja kuidas saame teha paremini, et digitehnoloogia töötaks meie kasuks, kuid samas säiliks ka inimlik ja hädavajalik otsekontakt? Kuidas sel keerulisel ajal hoida oma vaimset tervist? Mis on see väike vitamiin iga päev, mis hoiab meid tervena? Järjest rohkem suhtleme virtuaalselt, ekraanide kaudu, seda ka noortevaldkonnas. Ja järjest rohkem näeme, et need kiired muutused ei ole kõigile võrdselt jõukohased,“ sõnab minister.

Noorsootöö nädala raames toimub nii noortele kui ka noorte eestvedamisel hulganisti sündmuseid üle Eesti. Keskne üleskutse on sel korral võtta aega iseendale. Korraldajad kutsuvad kõiki üles lülitama nädala jooksul iga päev telefon 15 minutiks lennurežiimile ja võtma sel ajal ette midagi vaimu või keha turgutavat. Inspiratsiooni jagamiseks on valminud ka videoklipid, kus noor sisulooja ja sotsiaalmeedias inspireerija Karl-Gustav Kurn näitab, mida tema oma 15 minutiga ette võtab. „Armastan teha päevas väikeseid pause, et niisama värskes õhus olla ja mõtiskleda,“ sõnab Kurn. „Vahel on huvitav lihtsalt jalutada, inimesi jälgida ja mõelda, et igaühel on oma elu ja mured. Oluline on leida üles need inimesed, kes sinu heaolule hästi mõjuvad,“ julgustab ta hoidma inimesi oma ümber.

Sotsiaalmeedias koonduvad mõtted, kuidas võtta aega iseendale ning hoida oma vaimset tervist, märksõna #teenendalehead ja #lennurežiim alla.

Noorsootöö nädala tegevustega saab lähemalt tutvuda veebilehel http://www.noorsootoonadal.ee. Infot koondab ka noorteportaali Teeviit Instagrami ja Facebooki lehed.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!