Eesti Haridustöötajate Liit annab teada

12. nov. 2021 Heldi Ruiso - Kommenteeri artiklit

Eesti haridustöötajad osalesid õpetajaameti tippkohtumisel

11. rahvusvaheline õpetajaameti tippkohtumine (International Summit on the Teaching Profession, ISTP) toimus tänavu 19.–21. oktoobrini virtuaalselt ning sel korral keskenduti teemale „Õpime minevikust ja vaatame tulevikku: meisterlik ja võrdne haridus kõigile“. 

Õpetajaameti tippkohtumisele kutsuti OECD PISA uuringu edukamad riigid ning tänavu osalesid Ameerika Ühendriigid, Eesti, Hiina, Hispaania, Kanada, Poola, Portugal, Rootsi, Saksamaa, Singapur, Sloveenia, Šveits, Tšehhi ja Ühendkuningriik. Eesti on kohtumisest osa võtnud ka varasematel aastatel. 

Eestit esindasid kohtumisel peale EHL-i esimehele Reemo Voltri ka haridus- ja teadusminister Liia Kersna, ministeeriumi riigigümnaasiumide rajamise koordinaator üldhariduspoliitika osakonna juhataja ülesannetes Ülle Matsin, kõrgkoolide ametiliitude ühenduse Universitas esimees Ants Koel ning õpetaja ja õpetajate liidu juht Margit Timakov.

Delegatsioonid arutasid, kuidas riik, õpetajate esindusorganisatsioonid ja koolid saaksid ühiselt töötada kõigile tipptasemel hariduse võimaldamise nimel. Toodi välja riiklikud lubadused, mis aitavad õpetajapoliitikat arendada ning õpetajaametit väärtustada. Eesti delegatsioon leppis kokku kahes lubaduses: koostada tegevuskava õpetajate järelkasvu tagamiseks ja töötada välja karjäärimudel õpetajatele ning töötada selle nimel, et tagada võrdsus hariduses: tasandada õpilünki ning toetada õppijate ja õpetajate vaimset tervist. Lubaduste täitmist esitletakse järgmisel tippkohtumisel.

Tippkohtumise avasid Ameerika Ühendriikide esileedi Jill Biden, kes on varasemalt pikalt õpetajaametit pidanud, Ameerika Ühendriikide haridusminister Miguel Cardona, OECD hariduse ja oskuste direktoraadi juht Andreas Schleicher ning ülemaailmse õpetajate esindusorganisatsiooni Education International president Susan Hopgood.

Tänavu korraldas tippkohtumist Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) koos Ameerika Ühendriikide haridusministeeriumi ja rahvusvahelise õpetajate katusorganisatsiooniga Education International, mille liige on ka EHL. 2019. aastal toimus tippkohtumine Soomes ja 2020. aastal pandeemia tõttu virtuaalselt. Järgmisel aastal toimub tippkohtumine Hispaanias Valencias.

EHL-i välkkohtingul jagas EHL-i jurist Külli Kröönström positiivseid näiteid õppeasutustest teemal „Hea usu ja mõistlikkuse printsiibid“

Loengusarja „EHL-i välkkohting“ neljandal kohtumisel „Hea usu ja mõistlikkuse printsiibid” tõi EHL-i jurist Külli Kröönström positiivseid näiteid sellest, kuidas õppeasutustes õiguse üldiste printsiipide, nagu hea usk ja mõistlikkus, kaudu toestada õpetaja igapäevatööd ja tugevdada töösuhteid. 

„EHL-i välkkohting“ on EHL-i algatatud loengusari, mille raames toimuvad silmast silma kohtumised ja loengud veebikeskkonna vahendusel. Välkkohtingutel jagavad silmapaistvad eksperdid eeskätt haridustöötajatele oma parimaid kogemusi päevakajalistel teemadel. Eesmärk on hoida haridustöötajate tööelu kvaliteeti. 

Loengusarjale on omane toimuda vastavalt vajadusele ning nii, nagu elu nõuab. 

Infot leiab välkkohtingute kohta EHL-i Facebookist või kodulehelt. Kõik kohtingud on EHL-i Youtube’i vahendusel järelvaadatavad.

EHL-i liikmetele pakuvad soodustusi üle kümne koostööpartneri

EHL-i liikmetele pakuvad soodustusi üle kümne koostööpartneri. Muuhulgas kannab EHL hoolt, et tema liikmed oleksid kindlustatud õnnetusjuhtumite vastu. 

EHL-i tegevjuhi Aleksandr Tiidemanni sõnul on uuenenud ERGO õnnetusjuhtumi käesolev kindlustus oluliselt suuremate kindlustuskaitsetega võrreldes varasemaga. Lisandunud on ravikulu, mida meil varem valitud ei olnud. EHL-i liikmete teistegi soodustustustega saab tutvuda EHL-i kodulehel https://ehl.org.ee/lisahuved/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!