Ettevõtete ja koolide virtuaalne koostööseminar annab ideid õpitava sidumiseks päriseluga

24. nov. 2021 Liina Pissarev haridus- ja noorteameti „Edu ja tegu“ programmi kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Haridusvaldkonna esindajad on oodatud 1. detsembril kl 14‒16 toimuvale ettevõtete ja koolide virtuaalsele koostööseminarile, kus on teemaks sisulised ja jätkusuutlikud koostöövõimalused, mis aitavad siduda õpitavat päriseluga ning ettevõtetel panustada hariduse praktiliseks muutmisse.

Seminari eesmärk on motiveerida koolide koostööd ettevõtetega. Selleks saavad osalejad tutvuda inspireerivate näidetega Eesti koolidest ja ettevõtetest, mida on ühiselt tehtud nii ainetes kui aineüleselt, ning arutleda gruppides koostöö takistuste ja lahenduste üle. Esinejate seas on staažikad ja mitmekesises vormis koostöö tegijad.

Seminari kava

14.00 Avamine
14.05 Robert Kitt, Utilitas AS: Koolide ja ettevõtete koostöö vajalikkus.
14.20 Viljandi Gümnaasium: Kooli koostöövõimalused ettevõtetega. Kuidas noori kaasata?
14.40 Trimtex Baltic: Ettevõtja kooli koostööpartnerina.
15.00 Elva Gümnaasium: Kooli koostöövõimalused ettevõtetega.
15.20 Töötuba: Kuidas alustada koostööd? Kuidas leida ideid? Milliseid koostöötegevusi teha?
15.40 Grupitööde kokkuvõtted
16.00 Seminari lõpp

Seminari juhib Erika Veide, haridus- ja noorteameti „Edu ja tegu“ programmi üldhariduse koordinaator.

Üritus toimub Zoomi keskkonnas ja kõigile registreerunutele saadetakse registreerimisel märgitud e-aadressil virtuaalürituse link.

Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 30.11 siin.

Ettevõtete ja koolide koostööseminari korraldavad juba aastaid haridus- ja noorteameti ettevõtlus- ja karjääriõppe programm „Edu ja tegu“, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning Eesti Teadusagentuur. Rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Avaldatud on ka kaks koolide ja ettevõtete koostöö parimate praktikate kogumikku, mis on leitavad E-koolikotist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!