Kandideerimine inspiratsiooniprogrammi „Jah! Õpetajaks!“ on avatud

10. nov. 2021 HARNO - Kommenteeri artiklit

Tänasest saavad huvilised kandideerida haridus- ja noorteameti inspiratsiooniprogrammi „Jah! Õpetajaks!“ Programmi eesmärk on julgustada ja toetada inimesi, kes soovivad teha karjääripöörde ja asuda või naasta õpetajaametisse. Kohtade arv on piiratud.

Õpetajaametit tutvustav programm „Jah! Õpetajaks!“ stardib kolmandat korda. „Elukestev õpe on üha populaarsem ja ka õpetajaametisse jõuab rohkem neid inimesi, kes on alustanud oma karjääri hoopis muul elualal. Mitmed inspiratsiooniprogrammi vilistlased on läinud uuesti ülikooli, seekord aga õpetajakoolituse erialale ning nii mõnigi programmi lõpetanu on juba asunud koolis tööle õpetajana,“ rääkis haridus- ja noorteameti projektijuht Kadri Ratas. „Tänasest pakume juba kolmandat korda õpetajaametist huvitatutele võimalust programmis osaleda ja saada ülevaatlik sissevaade, mida õppimine ning õpetamine tänapäeval endast kujutavad,“ selgitas Ratas.  

Neljast moodulist koosnev programm algab jaanuaris ja kestab aprillini. Programmi jooksul toimuvad koolitused nüüdisaegsest õpikäsitusest, õpistrateegiatest, tunni disainimisest ja enesejuhtimisest.

Programmi oodatakse kandidaate, kes on valmis olema noortele eeskujuks, on magistrikraadiga oma valdkonna spetsialistid (kraad võib olla omandamisel) ja plaanivad teha karjääripööret. Oodatud on ka kunagi õpetajaks õppinud, kes pole selles ametis töötanud või on vahepeal teise karjääritee valinud ning kaaluvad nüüd õpetajaametisse naasmist.

Programmis osalemiseks palume saata motivatsioonikiri ja CV 2. detsembriks aadressil kadri.ratas@harno.ee. „Jah! Õpetajaks!“ programmi võetakse vastu 15 osalejat.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!