Kantsler Kristi Vinter-Nemvalts: kõrghariduse kvalifikatsioonide tunnustamise ülemaailmne konventsioon hõlbustab edasiõppe võimalusi

13. nov. 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

Neljapäeval, 11. novembril toimus UNESCO 41. peakonverentsi raames Norra, Tuneesia ja Ühendkuningriigi eestvedamisel kõrvalüritus, mis oli pühendatud kõrghariduse kvalifikatsioonide tunnustamise ülemaailmsele konventsioonile.

„Ülemaailmse tunnustamise konventsioon on oluline verstapost kõrghariduse kvalifikatsioonide tunnustamise, akadeemilise mobiilsuse ja rahvusvahelise haridus- ja teaduskoostöö hõlbustamisel,“ märkis kantsler Kristi Vinter-Nemvalts oma tervituskõnes.

Eesti osaleb aktiivselt kõrgharidusalase koostöö edendamisel Euroopa Liidus ja rahvusvahelisel tasandil. „Haridussuunalises töös on meie prioriteediks kvalifikatsioonide vastastikuse tunnustamise edendamine. Riigi tasandil oleme hindamise ja väliskvalifikatsioonide tunnustamise süsteemi täiendamisega töötanud üle 20 aasta,“ ütles kantsler ning lisas, et Eesti seadusandlus võimaldab käsitleda välisriikide kvalifikatsioone samade kriteeriumide alusel nagu teistes maailma riikides.

Vajaduse sedalaadi dokumendi järele on tinginud üha kasvav õpiränne maailma eri regioonide vahel. Kasvanud on nii Euroopa-sisene õpiränne kui ka Eesti osatähtsus atraktiivse õpisihtkohana Euroopa regioonist väljastpoolt pärit üliõpilastele. „Meie huvi on anda välistudengitele kindlustunne, et koju naastes või teise riiki elama asudes tunnustatakse Eestis omandatud akadeemilist kraadi nii edasiõppimiseks, teadustegevuseks kui ka töötamiseks.“

Kantsleri videopöördumine (inglise keeles) on täies mahus järelvaadatav siit.

Eesti ühines UNESCO kesk- ja kõrghariduse kvalifikatsioonide tunnustamise üleilmse leppega käesoleva aasta maikuus. Praegu on konventsiooni ratifitseerinud seitse riiki: Norra, Suurbritannia, Prantsusmaa, Rumeenia, Eesti, Tuneesia ja Nicaragua. Lisaks teatasid Austraalia, Leedu ja Püha Tool, et on samuti ratifitseerimisprotsessiga lõpusirgel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!