MTÜ Mondo esitleb PÖFF-il virtuaalreaalsusmängu ja -filmi

13. nov. 2021 MTÜ Mondo - Kommenteeri artiklit

MTÜ Mondo esitleb kolmel PÖFF-i nädalavahetusel rändeteemalist VR-filmi ja -mängu. Tegemist on esimeste Eestis loodud rändeteemaliste virtuaalreaalsuselamustega. Kõik huvilised saavad alates tänasest VR-elamusi tasuta proovida Solarise Apollos, PÖFF-i infoleti juures. 

Rändeteemaline VR-film „Jagatud teekonnad“ annab vaatajale võimaluse minna külla kolmele eri riikidest Eestisse rännanud välismaalasele. Film annab võimaluse mõista, kui erinevad võivad olla rände põhjused ning millega sisserändajad Eestis tegelevad. Filmi käigus saab esitada võõrustajatele küsimusi ning heita pilgu nende kodudele nii Eestis kui päritoluriikides.

Rändeteemalises VR-mängus saab ennast proovile panna DJ-na ning õppida sealjuures tundma rände rolli eri muusikastiilide arengus. Mäng koosneb interaktiivsest muusikalauast ja kolmest stiliseeritud keskkonnast, mis kajastavad rändega seotud kohti ja ajastuid. Elamuse peamine eesmärk on koguda eri kohtadest ja ajastutest pärit muusikat ja panna kokku uusi variatsioone. 

Mõlemad VR-lahendused on loonud Eesti ettevõte Maru VR Productions ning need on toodetud projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil” raames. Projekti kaasrahastavad Euroopa Komisjon, välisministeerium, kultuuriministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. 

Solarise Apollo kinos, PÖFF-i piletimüügipunkti kõrval saab filmi ja mänguga tutvust teha kolmel nädalavahetusel: 13.‒14., 20.‒21. ja 27.‒28. novembril. Osaleda soovijatel kontrollitakse vaktsiinipassi olemasolu. Rohkem infot Mondo kodulehel. 

VR-mängu ja -filmi saavad edaspidi laenutada Eesti koolid ja noortekeskused. Koos kolme komplekti virtuaalreaalsuse prillidega saavad koolid  filmi käsitlemiseks koostatud tegevuskava ja soovitused jätkutegevusteks. Koolid, kus VR-peaseadmed on juba olemas, saavad Mondo käest tasuta tellida VR-mängu ja -filmi faili. Huvilised koolid võivad võtta ühendust aadressil maailmaharidus@mondo.org.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!