Talendikeskus ja teaduskool kutsuvad kaugõppeteemalisele veebiseminarile

25. nov. 2021 MTÜ Eesti Talendikeskus - Kommenteeri artiklit

Paljud võimekad õpilased osalesid juba enne koroonapandeemiat kaugõppekursustel TÜ teaduskoolis jt kõrgkoolide juures või välisülikoolide pakutavatel avatud juurdepääsuga veebikursustel ehk MOOC-idel. Koduõpe on aastaid olnud teadlik valik mitmetes peredes, kuna rikastab õpivõimalusi ja pakub võimekale suurema vabaduse liikuda omas tempos. Vabatahtlik kaugõpe on olnud paljudele meeltmööda ja sellega on hästi kohanetud. Kahel viimasel aastal on aga kogu tavapärane koolitöö muutunud pikemaks või lühemaks perioodiks internetipõhiseks ja kaugõpe kõigile kohustuslikuks. Veebi on liikunud ka huvitegevused, ainevõistlused ja olümpiaadid.

Seminaril arutame, millised on kaugõppe eelised ja nõrkused olukorras, kus see ei ole õppija vaba valik.

Kas ja milliseid võimalusi on leitud võimeka õppija koormuse optimeerimiseks ja sotsiaal-emotsionaalse heaolu tagamiseks? Kuidas on õppijad suutnud hoida motivatsiooni ja mida on saanud nende toetamiseks teha pere ja kool?

Kaugõppe üle arutlevad ja nippe-soovitusi jagavad nii õppijad ise kui ka haridusvaldkonna eksperdid.

Teema sissejuhatuseks annab asjakohastest uuringutest ülevaate Viire Sepp. Tallinna Reaalkooli vilistlane, praegu Southamptoni ülikooli inseneeria eriala teise aasta tudeng Märten Mikk jagab oma koduõppekogemusi nii koroonaeelsest kui ka koroonaaegsest ajast, nii Eestist kui Inglismaalt. Talle sekundeerib lapsevanem ja õppejõud Tiina Mikk. TÜ teaduskooli direktor Ana Valdmann tutvustab  teaduskooli õpilaste seas läbi viidud küsitluse tulemusi. Kooli võimalustest õppe kohandamisel andekale õppijale kõneleb Miina Härma Gümnaasiumi õppejuht Terje Hallik. Koduõppel olevate laste õppimise juhendamisest räägib isiklike kogemuste põhjal Kaire Kaur-Daniel, kes praegu nõustab koduõppe koordinaatorina ka teisi peresid. Kliiniline psühholoog Kaia Kastepõld-Tõrs käsitleb vaimse tervisega seotud küsimusi.

Seminar on mõeldud kõigile – nii õpilastele kui ka lapsevanematele, pedagoogidele, tugispetsialistidele jt ‒, keda teema kõnetab. Kaasa rääkima ja arutelus osalema on oodatud kõik.

Registreerimine jm info MTÜ Eesti talendikeskuse kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!