Uulu põhikool võitis aasta kooli tiitli

12. nov. 2021 Annika Poldre toimetaja - 1 Kommentaar
„Terevisiooni“ saates andis minister Liina Kersna Uulu põhikooli direktorile Egle Rumbergile ja õpilaste esindajatele üle tiitlikarika. „Terevisiooni“ saatejuhi Katrin Viirpalu käes on aukiri. Foto: Harno

Aasta kooli tiitlile pürginud kümne finaali jõudnud kooli seast kogus Pärnumaa Uulu põhikool žüriilt ja rahvahääletusega kõige enam punkte. Möödunud reede oli nii lastele kui õpetajatele eriline päev. Kohale tuli „Terevisiooni“ võttegrupp ja tunnustuse andis üle haridus- ja teadusminister Liina Kersna. 

Kuigi kooli juhtkond sai teate tunnustuse kohta koolivaheajal, hoiti seda esialgu saladuses. Esmaspäeva, 1. novembri hommikul tulid õpetajad varem kooli teades, et tuleb õppida koos kiirtestima, et seejärel õpilasi testimisel juhendada. „Kui olime kõik iseennast ära testinud, siis ütlesin neile, et tegelikult olete te hoopis muul põhjusel koosolekule tulnud,“ rääkis Uulu põhikooli direktor Egle Rumberg. 

Üheskoos vaadati üle konkursi video ning seejärel näitas direktor õpetajatele e-kirja võiduteatega. „Sellele järgnesid emotsioonid – kes nuttis, kes naeris,“ kirjeldas ta sõnumi vastuvõtmist. Õpilastele plaaniti uudisest teada anda alles neljapäeva hommikul. Aga läks nii, et nad nägid nädala alguses ERR-i võttemeeskonda koolis reklaamklippi filmimas ja said ikkagi varem teada. „Kõik õpilased olid rõõmsad uudise üle,“ sõnas koolijuht.

Reedest kujunes eriline päev. Esimesed õpilased tulid kooli juba kella kuueks, sest lastekoori heliproov algas kell 6.15. Minister Liina Kersna saabus koolimajja kell 6.30. Kõik õpilased teadsid, et „Terevisioon“ alustab kell 6.55 ning kõigil on võimalus sel hommikul varem kooli tulla. Kuigi tunnid algavad 8.30, tuli enamik lapsi kooli juba kella seitsme paiku, sest elevus oli väga suur. 

Kes möödunud reedel „Terevisiooni“ ei vaadanud, saab järele vaadata ja täpselt teada, mis kohapeal toimus, ning kuuleb sedagi, et Uulu koolis lauldakse, tantsitakse ja lavastatakse muusikale ning lapsed ütlevad, et õpetajad on inimlikud. 

Minister Liina Kersna ütles koolile tunnustust ja karikat üle andes, et Uulu põhikool on imeline näide, et Eestis saab igas külakoolis maailma parimat haridust. „Teie tugevus on see, et olete ühtehoidev ja üksteist väärtustav koolipere, kus igaüks on tegija, kus usutakse igasse inimesse,“ sõnas Kersna. 

Keskpäeval kogunes terve koolipere uude aulasse, mis valmis tänavu. Igale klassile ulatati seal Pärnu Elleni pagariäri tort ning üks tort oli õpetajatele. Sel päeval maiustati koolis 11 tordiga.

Uulu põhikoolis on 32 töötajat ning 202 õpilast – see on kooli ajaloos rekordarv. Sel sügisel avati esmakordselt kolm esimest klassi. 

Tänavu kandideeris aasta kooli tiitlile 24 kooli. Žürii otsusega jõudsid finaali kümme: Jõhvi gümnaasium, Uulu põhikool, Rakvere ametikool, Jõhvi vene põhikool, Parksepa keskkool, Tallinna juudi kool, Tartu Tamme gümnaasium, Kohtla-Järve gümnaasium, Türi ühisgümnaasium ning Ruila põhikool. Tiitli saaja selgus žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Rahvahääletusel kogus Uulu põhikool 11 062 häält. Rahva ja žürii arvamus oli üksmeelne – võitjakool sai nii hindajatelt kui ka hääletajatel suurima arvu punkte. Direktor Rumbergi sõnul oli see tunnustus mitte ainult koolile, vaid tervele kogukonnale.

Uulu koolile järgnesid punktide arvestuses Tartu Tamme gümnaasium ja Parksepa keskkool.

Žüriissekuulusid seekord Anette Viin Eesti õpilasesinduste liidust, Annike Soodla HTM-ist, Triin Saar HARNO-st, Laura Kõrvits ERR-i noortesaatest „Nova” ning laulja ja muusikapedagoog Hanna-Liina Võsa.

Aasta kooli valiti neljandat korda, varem on tiitli võitnud Võru Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium ning Tallinna 32. keskkool. Aasta kool on osa HTM-i korraldatavast konkursist, mille eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.


Mida õpilased tiitlist arvasid 

 • Melissa (3. klass): „On väga tore, et meie kool on aasta kool. Mu kogu suguvõsa hääletas meie poolt.“
 • Jako Jörgen (4. klass): „Olen väga uhke. Tundsin suurt rõõmu. Meil on vägev kool. Siin on väga head inimesed ja toredad õpetajad.“
 • Markus (9. klass): „Suht cool“.
 • Rudolf (9. klass): „Reedel oli koolis õhk armastusest ja uhkusest nii paks, et seda sai lausa lusikaga süüa.“


Žürii liige Hanna-Liina Võsa: toetav ja ühtehoidev koolipere

Hanna-Liina Võsa.

Olen ääretult tänulik, et sain olla tänavu „Aasta kool 2021“ auväärses žüriis. Olen alati väga hinnanud kooli olulisust lapse ja noore enese- ja maailmapildi loomise seisukohast. Arvan, et toetav ja ühtehoidev koolipere on hindamatu väärtusega. Uulu põhikooli puhul oli kohe näha, et nii õpilastel, õpetajatel kui ka lastevanematel on omavahel hea ja usaldav suhe. Lapsed tunnevad ennast koolis vabalt ja julgelt, samas on käitumisreeglid paigas ja õpilased kuuletuvad neile. Kooli huvitegevuses on tunda head tasakaalu traditsioonide hoidmises, sportliku eluviisi juurutamises, loovuse arendamisel ja innovaatilise mõtlemise toetamisel. Kõige selle sidus kokku stiilne ja hästi läbi mõeldud tutvustusvideo koos vahvate noorte näitlejatega. 


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Uulu põhikool võitis aasta kooli tiitli”

 1. Lembit Jakobson ütleb:

  Arvan siiski, et maa- ja linnakoolid peaksid võistlemisel olema erinevates kaalukategooriates. Võrrelda Uulu Põhikooli Tamme gümnaasiumiga on enam kui kummaline. Me ei võrdle riigieksamite tulemuste põhjal Treffeneri gümnaasiumit Parksepa Keskkooliga.
  Talinna lähedased rikaste valdade koolid peaksid konkureerima linnakoolide sõbralikus peres.
  Rahva hääletuse tulemuseks ei pruugi sugugi olla, et võidab parim. Tuletame meelde mõni aeg tagasi toimunud Eurovisioni lauluvõistlust.Elina Netchajeva, kes oli peajagu üle teistest, platseerus alles üheksandaks. Võitjaks tuli hoopis Iisraeli kloksuv kana.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!