9. detsembril toimub Pärnus formaal- ja huvihariduse koostööseminar „Hariduse traagelniit“

2. dets. 2021 Eesti Teadushuvihariduse Liit - Kommenteeri artiklit

Seminar toob fookusesse viisid ja võimalused, kuidas formaal- ja huviharidust ühendada, nii et laste ja noorte aeg oleks väärtustatud, nende teadmised mitmekesised ja saadav haridus mitmetahuline. Ühe laua taha oodatakse nii haridusjuhte, huvihariduse eestvedajaid kui ka kohaliku omavalitsuse esindajaid, et soodustada omavahelist lõimumist.

Seminari korraldaja Eesti Teadushuvihariduse Liidu juhi Heilo Altini sõnul on valupunktiks eelkõige see, et praegu on pärast viimase tunni lõppu ehitatud meie noortele justkui müür õppekava ja õppekavaväliste tegevuste vahele. „Leian, et me peaksime arvesse võtma ja toetama seda last või noort just seal, kus on tema huvi, ja väärtustama tema aega, mitte tõmbama piire institutsioonide ja õppekavade vahele,“ sõnas Heilo Altin.

Konverents toimub Pärnus kindlal põhjusel. võib Pärnut nimetada hariduse- ja mitteformaalhariduse lõimingu mekaks – see on linn, kus toimib ühtne õpikeskkond.

Heilo Altin juhib tähelepanu veel ühele valukohale. „Väga paljud omavalitsused on Pärnut külastanud ja nende ideedega tutvunud, kuid väga väike osa on suutnud sarnased mudeli oma kohalikus omavalitsuses käivitada. Miks see nii on? Seda me konverentsil lahendada püüamegi. Martin A. Noorkõiv DD Startlabist viib osalejatega läbi ligi kolmetunnise praktilise analüüsi, mille tulemusena tekib igaühe teekonnakaart huvi- ja formaalhariduse lõimingu käimalükkamiseks või skaleerimiseks,“ selgitab Heilo Altin.

Konverentsil astuvad üles haridus-ja teadusministeeriumi esindaja Riina Tamm, Järva-Jaani gümnaasiumi direktor Raigo Prants,  keskkonnaministeeriumi esindaja Asta Tuusti ja Pärnu Pernova loodusmaja direktor Kaire Mertsin.

Seminari ajakava ja esinejad

10.00‒10.30 saabumine

10.30-10.45 avasõnad

10.45‒11.05 Riin Tamm (haridus- ja teadusministeeriumi noorte- ja andepoliitika osakond) – „Miks on lõiming oluline?“

11.05‒11.25 Raigo Prants (Järva-Jaani gümnaasiumi direktor) – „Kuidas mina lõimingut oma koolis läbi olen viinud?“

11.25‒11.45 Asta Tuusti (keskkonnaministeerium) – „Lõiming keskkonnahariduse näitel“

11.45‒12.30 lõuna

12.30‒12.45 Kaire Mertsin (Pernova loodusmaja) – „Millised on eeldused lõimingu KOV-i skaalal elluviimiseks?“

12.45‒14.45 I töötsükkel – Martin Noorkõiv DD Stratlabist

15‒16.30 II töötsükkel – Martin Noorkõiv DD Stratlabist

16.30‒17 jagamine ja lõpetamine, LTT tunnustuskonkursi laureaatide väljakuulutamine

Sündmusele registreerimine on avatud kuni 6. detsembrini siin

Seminari Facebookis.  Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!