Kokkuvõttevõistluse TUUM-2021 auhinnad jagatud

15. dets. 2021 Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut - Kommenteeri artiklit

Kümnendat korda korraldatud juubeli-TUUM 15. ja 16. oktoobril tõi kokku 177 tööd. Nende seas oli 125 üksikvõistlejat ja 52 võistkonda, kokku rekordilised 271 osalejat.  

Esimene auhind, 250 eurot: Leena Karin Toots.

Teine auhind, 175 eurot: Eneli Külaots.

Kolmas auhind, 125 eurot: Ave Albert ja Nele Karolin Teiva.

Kolmas auhind ja parima õpilase eriauhind, 175 eurot: Jonathan Darvish-Kojori.

Eriauhind parimale võistkonnal, 100 eurot: 17KAK

25 parima hulka jõudsid veel Airika Harrik, Anna-Brigita Topkin, Dea Proode, Iris Eelmaa, Jane Markus, Jüri Liiv, Kadi Aavik, Kadi Kivilo, Katri Elias, Katrinka Josephine Savimägi, Kirke Pütsepp, Madli Rohtla, Maili Vilson, Marge Järvsoo, Miia Isabel Anipai, Pilleriin Puhlov, Piret Kivi, Triin Rahnu, Veiko Belials.

25 parimat saavad kokkuvõtjate tippu kuulumist kinnitava diplomi ja iga osavõtja väljaprinditava osavõtutunnistuse. 

Kokkuvõetavaks tekstiks oli tänavu Mihkel Muti essee „Julgus olla erand ehk Grenzsteini varju vastu“. 

Auhinnasaajaid on üha raskem valida, sest võrdseid töid on palju. Rõõmu tegi see, et tippude seas oli palju üliõpilasi ja õpilasi. Eraldi tuleb ära märkida Treffneri gümnaasiumi ning Tartu ja Tallinna ülikooli head esinemist.  

Töid hindasid Tiit Hennoste (žürii esimees), Martin Ehala, Külli Habicht ja Jüri Valge.  

TUUM-a korraldavad haridus- ja teadusministeeriumi toetusel Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ning Eesti Keele Instituut koostöös Emakeele Seltsi ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!