Mondo pakub Eesti koolidele rändeteemalisi virtuaalreaalsuselamusi

17. dets. 2021 MTÜ Mondo - Kommenteeri artiklit

18. detsembril tähistatakse rahvusvahelist migrantide päeva. MTÜ Mondo kutsub Eesti koole rändeteemat käsitlema, pakkudes selleks uudseid virtuaalreaalsuse lahendusi. Maru VR Productionsi ja Mondo koostöös valminud VR-film ja -mäng on esimesed Eestis loodud rändeteemalised VR-elamused.

Rändeteemaline VR-film „Jagatud teekonnad“ annab vaatajale võimaluse minna külla kolmele eri riikidest Eestisse sisserännanud välismaalasele. Film annab võimaluse mõista, kui erinevad võivad olla rände põhjused ning millega sisserändajad Eestis tegelevad. Filmi käigus saab esitada võõrustajatele küsimusi ning heita pilgu nende kodudele nii Eestis kui päritoluriikides.

Rändeteemalises VR-mängus saab panna ennast proovile DJ-na ning õppida sealjuures tundma rände rolli eri muusikastiilide arengus. Mäng koosneb interaktiivsest muusikalauast ja kolmest stiliseeritud keskkonnast, mis kajastavad rändega seotud kohti ja ajastuid. Elamuse peamine eesmärk on koguda eri kohtadest ja ajastutest pärit muusikat ja panna nendest kokku uusi variatsioone. 

„Läbi ajaloo on inimeste liikumine vorminud meie ühiskondi ning mõjutanud ka neid eluvaldkondi, mida esmapilgul rändega ei seostata. Noorte jaoks nii omane popmuusika on sündinud tänu rändevoogudele ning selle mõistmine aitab suurendada teadlikkust rändest kui ühiskonna normaalsest osast,“ ütles Mondo rändeekspert Meelis Niine.

Eesti koolid saavad tellida virtuaalreaalsust rakendavaid rändeteemalisi töötubasid. Välja on töötatud ka tunnikavad järeltegevusteks.

Lisaks on Mondol koostöös Saksa organisatsiooniga Migration Matters valminud värsked videod, mis käsitlevad peamisi väljakutseid, mida rändajad ise kogevad. Kuus videot sobivad koos õpilastega vaatamiseks ja arutamiseks.

Videote lühemad versioonid leiab siit ja pikemad versioonid siit.

Nii VR-lahendused kui videod on toodetud projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil“ raames, mida kaasrahastavad  Euroopa Komisjon, Eesti välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, kultuuriministeerium ja kodanikuühiskonna sihtkapital. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!