Riigilooja August Rei külastab ajalootundi ehk Elulugu kui põnevusfilm

3. dets. 2021 Hanno Matto Riigivanem August Rei Sihtasutuse juhataja - Kommenteeri artiklit

Riigivanem August Rei sihtasutusel on valminud dokumentaalanimatsioon riigilooja, hilisema riigivanema ja presidendi peaministri ülesannetes eksiilis August Rei eluloost. Animatsiooni on võimalik kasutada tervikliku õppevahendina või selle üksikuid episoode mõne ajalooetapi tutvustamiseks. Peamine sihtrühm on 9.–12. klass, kasutatav on film ka laiemas easkaalas. 

Peatselt lisanduvad kodulehele õppetunnis kasutatavad abistavad materjalid, järgmisel aastal planeerime tõlkida ja helindada vene ja inglise keelde. Filmi tooteleht on www.riigivanem.ee.
Sihtasutuse kohta leiab lisainfot Facebookist. 

Eesti riigi looja ja hoidja, progressiivne liider ja eestimeelne vabadusvõitleja August Rei on inspireeriv eeskuju ja elusuuruses tõestus, kuidas moodustavad loomuliku terviku progressiivsetest ideaalidest kantud maailmavaade, eestluse rahvuslikud aated ja demokraatlik parlamentaarne riigimehelikkus. Asutava kogu esimehena, riigivanemana ja pikaajalise eksiilvalitsuse juhina väärib August Rei eestlaste kollektiivses teadvuses senisest suuremat kohta – Pätsi, Laidoneri ja Tõnissoniga võrreldavas suurusjärgus positsiooni. Pärandi väärtustamine toimib väärtuskompassina. 

Seni on August Rei tegevust riigipea ja riikliku järjepidevuse hoidjana tänuväärselt mälestanud riigikantselei. Soovime August Rei Sihtasutuse ellukutsumisega anda panuse August Rei pärandi ja elutöö mõtestamiseks ning tähenduse laiemaks tutvustamiseks. Nii kujuneb ajalooteadmistele lisaks väärtuskompass tänastele otsustajatele ja järgmistele põlvedele – vankumatu usk vabasse Eestisse, mille garant on demokraatia ja sotsiaalne õiglus. 

Sihtasutus on avatud koostööks teiste mäluasutustega ja seni August Rei pärandit jäädvustanud riiklike struktuuridega ning keskendub eesmärkide saavutamiseks vajaliku raha ja oskusteabe kaasamisele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!