Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone püsinäitus „Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu“ on viimast päeva avatud 30. jaanuaril

24. jaan. 2022 Eesti Ajaloomuuseum - Kommenteeri artiklit
Suurgildi hoone peasaal ja näitus “Visa hing. 11 000 aastat Eesti ajalugu”. Foto: Vahur Lõhmus

Suurgildi hoones peasaalis olev näitus annab ülevaate Eesti ajaloost siinse kultuuri jaoks oluliste teemade tutvustuse kaudu.

Küsimuseks on vormitud kaheksa eestlaste minapildi jaoks tähtsat teemat: territoorium, võim, rahvus, usk, töö, suhtumine eestlastesse, traditsioonid ja keel.

Näitus avati pärast Suurgildi hoone põhjalikke renoveerimistöid 2011. aastal. „Visa hing“ pälvis ka nominatsioonini Euroopa Muuseumide Aastaauhindade konkursil 2013. aastal.

30. jaanuaril on gildihoones viimast päeva avatud ka ajutine näitus „Rahvas ja hääl. Šveitsi kampaaniaplakatid aastast 1918 kuni tänase päevani“.

Muuseum kutsub kõiki huvilisi veel viimast nädalat avatud näitusi vaatama ja pühapäeval, 30. jaanuaril toimuvale eriüritustega lõpupäevale.

Lapsed on oodatud osalema gildihoone kõige populaarsemas programmis „Loheretk“, kus koos lohepoiss Gildi Gilbertiga saab põnevas ajaloolises majas seigelda. Programm toimub nii eesti kui vene keeles.

Täiskasvanutele viivad näitusel eriekskursioone läbi näituse kuraatorid Krista Sarv ja Mati Mandel. Venekeelse ekskursiooni teeb näitusel Jekaterina Sepp.

Kogu 30. jaanuari eriürituste programmiga saab tutvuda SIIN!

Oleme avatud kolmapäevast pühapäevani kl 10–18.

30. jaanuari eriprogramm kestab kl 11–16.

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone jääb avatuks ka edaspidi. Suures saalis algavad uue näituse ettevalmistused, kuid gildihoone keldrikorrusel saab külastada näitust “Eliidi võim”, kus saame rohkem teada Tallinna vanalinna ühe väärikaima hoone ajaloost ning meenutada endist veinikeldrit, mis tegutses siin 1437. aastast Teise maailmasõjani. Põnevust pakuvad ajaloolisi relvi tutvustav Relvakamber ning näitus “Asja hing”, kus eksponeeritakse haruldasi esemeid muuseumi kogudest.

Eestis kehtinud maksevahenditest saab ülevaate mündikabineti näitusel “Ratsa rikkaks?!”.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!