Esimene Eestis: Tallinna Tehnikakõrgkool avab sotsiaaltöö ja heaolulabori

24. jaan. 2022 Tallinna Tehnikakõrgkool - Kommenteeri artiklit

Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) avab neljapäeval Lääne-Virumaal Mõdrikul Eesti esimese sotsiaaltöö ja heaolutehnoloogiate labori.

TTK sotsiaaltöö õppekava juhi Helen Kooli sõnul on laboris kõige nüüdisaegsemad eakate heaolu toetavad tehnoloogilised võimalused ja innovaatilised tehnoloogiad töö paremaks korraldamiseks sotsiaalvaldkonnas.

„Massaažitool, valgusteraapia, vibroakustika, unerobot ja sotsiaalsete suhete edendamiseks mõeldud robot Pepper, kes mängib, vestleb ja õpetab võimlema,“ loetleb Kool vahendeid, millega on võimalik toetada eakate füüsilist ja vaimset tervist ning ennetada haigusi.

Kool rääkis, et tänapäeva maailmas on aina enam oluline ka vaimse tervise toetamine ja häirete ennetamine – nii eakate kui ka teiste puhul. „Laborisse koondatud tehnoloogia abil on selleks uued võimalused,“ märkis ta.

Laboris on mitmekülgne valik ka hoolekandes kasutusel olevatest andurites eakate jälgimiseks ja turvalisuse tagamiseks. Juba praegu tehakse uuringuid ja täienduskoolitusi nutiseadmete ja abivahendite katsetamiseks ning simulatsiooni- ja virtuaalreaalsuse lahenduste kasutamiseks hoolekandes. Labor on õppetööks avatud kõigile sotsiaaltöötajatele ja üliõpilastele ning kohalikele ettevõtetele, kes soovivad toetada töötajate vaimset ja füüsilist tervist.

„Järjest pikaealisemas ühiskonnas on vajadus sotsiaal- ja hoolekandelahenduste järgi kasvav ja TTK  panustab oma rakendusuuringute ja õppetööga, et sotsiaaltöö eriala käiks ühte sammu teistes sektorites toimuva digitaliseerimise ja kasutajakeskse lähenemisega,“ rääkis Kool.

Labori seadmete maksumus oli 91 473 eurot, lisaks TTK-le oli rahastaja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!