Kevadine kunstipiknik Läänemaal

21. jaan. 2022 Karin Mägi muuseumipedagoog - Kommenteeri artiklit
Tove Janssoni illustratsioon. 1981.
Guašš, pliiats, paber. Muumimuuseum /
Tampere kunstimuuseum. ©Moomin Characters™

Talve selgroog on murtud ja meie Haapsalu ja Läänemaa muuseumides vaatame juba linnulauluse kevade poole. Värsked kevadised lõhnad ja esimesed soojad päikesekiired panevad südame kiiremini põksuma. Ja kui hing ihkab koolist välja, siis meie muuseumides leiab võimalusi õppimiseks kasvõi kohe, vaata salm.ee kodulehelt!

Üks võimalus kevadine koolipäev meeldejäävaks muuta on osaleda kunsti ja loodusega põimunud haridusprogrammis „Kunstipiknik“. Sisukas päev liidab loodusest inspiratsiooni otsides Iloni Imedemaa ja Ants Laikmaa muuseumi näitused. Loodus on pakkunud avastamist ja loomislusti paljudele kunstnikele. Sel kevadsuvel tutvustame kahte muuseumi siduvas haridusprogrammis „Kunstipiknik“ kolme kunstniku: Ilon Wiklandi, Tove Janssoni ja Ants Laikmaa seoseid loodusega.

Haapsalus Iloni Imedemaal rõõmustavad eesti publikut Tove Janssoni südamlikud, suure lusti ja armastusega loodud muumide ja mereteemalised originaaltööd. Soome väikesaareelu nautinud Tove Janssoni muumilood on täis armastust ja austust tohutu, sageli ettearvamatu ning imeilusa mere vastu, mis võib olla ühel hetkel rahulik, soe ja hellitav, siis aga tormine, külm ja hirmutav. 20. maist 25. septembrini avatud näitusega „Muumid ja meri“ Iloni Imedemaal käib kaasas mereteemaline muuseumitund.

Ilon Wikland veetis kõige kaunima osa oma lapsepõlvest rohelusse mattunud väikelinnas mere ääres. Kunstnikuna on tema töödesse kandunud Haapsalu linnalooduse mahedust ja vanaema vaarikate magusat hõngu.

Ants Laikmaa on öelnud, et maja ja park on tema looming samuti nagu maalidki. Vaimustav, just Läänemaale iseloomulik loodus võlus Ants Laikmaad Kadarpiku külas, kuhu nüüd kutsume piknikule koolilapsi.

Looduse ja kunsti kohtumispaigaks sobib nii süvenemist kui vabaduslusti pakkuv kunstipiknik, mis suunab vaatama loodust kui inspireerijat. Kuidas on loodus sütitanud kunstnike loomingut ja mismoodi märgata tavalise, vahel lausa märkamatu looduse võlu?

Klassilõpu kunstipiknikku on võimalik tellida alates 23. maist kuni juuni lõpuni ja see kestab orienteeruvalt kolm tundi. Kunstipiknik sisaldab kahe muuseumi külastust ja piknikku. Hind 10 eurot õpilasele, õpetajad tasuta. Piknikueine võib iga klass ise kaasa võtta või tellida muuseumist, sel juhul lisandub eine hind.

Lisaks kunstipiknikule Iloni Imedemaal ja Ants Laikmaa muuseumis pakume klassikülastusi Haapsalu linnuses, raudtee- ja sidemuuseumis ning Haapsalu raekojas. 

Info ja broneerimine kodulehel salm.ee/ haridusprogrammid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!