Ministeerium pakub kohalikele omavalitsustele koolivõrgu korrastamiseks lisaraha

18. jaan. 2022 HTM - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeerium eraldab ühekordse toetusena lisaraha kõigile neile omavalitsustele, kes otsustavad hiljemalt selle aasta märtsi lõpuks ühe või mitme munitsipaalkooli tegevuse ümberkorraldamiseks lõpetada olemasolevates koolides õppe andmise gümnaasiumiastmes. 
Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsleri Liina Põllu sõnul on toetuse andmise eesmärk motiveerida kohalikke omavalitsusi korrastama aktiivselt oma haridusvõrku. „Riik on haridusvaldkonna arengukava järgi võtmas järjest suuremat rolli keskhariduse õppekohtade pakkumisel, luues kõigisse piirkondadesse riigigümnaasiume,“ selgitas Liina Põld. „Toetus on mõeldud eelkõige neile omavalitsustele, kus on gümnaasiumid, milles õpib praegu alla saja õpilase. Pakume toetust, et kohalikud omavalitsused saaksid oma koolivõrku analüüsida ja kavandada ümberkorraldusi.“
Liina Põld selgitas, et munitsipaal- ja riigikoolide võrgu korrastamise üks eesmärke on selge vastutuse jagunemine kohalike omavalitsuste ja riigi vahel. Kvaliteetse keskhariduse võimaldamiseks luuakse riigigümnaasiumid, kus saab õpilastele pakkuda rohkem valikuid eri õppesuundade näol, kindlustada tugev ainealane õpe ja tagada õpetajatele täiskoormusega töökohad.

Koolivõrgu korrastamise toetus jaguneb munitsipaalkooli pidajate vahel vastavalt õpilaste arvule. Toetussumma arvutatakse Eesti Hariduse Infosüsteemi kantud ümberkorraldatava kooli või koolide gümnaasiumiastme õpilaste arvu järgi 10. novembri 2021 seisuga. Iga õpilase kohta on arvestatud 1152 eurot. Toetusmeetme kogumaht on 600 000 eurot.
Toetuse saamiseks tuleb esitada sooviavaldus haridus- ja teadusministeeriumile hiljemalt 30. aprilliks 2022. Esmaspäeval, 31. jaanuaril korraldab ministeerium koostöös Eesti Linnade ja Valdade Liiduga kohalike omavalitsuste esindajatele veebiseminari, et selgitada toetusmeetme põhimõtteid ja arutada ümberkorraldamisega seotud küsimusi.
Veebiseminarile saab registreeruda siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!