Õpetajale, kel pole vajalikku kvalifikatsiooni

26. jaan. 2022 Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituut - Kommenteeri artiklit

Järjest rohkem on ametis kvalifikatsioonile mittevastavaid alustavaid õpetajaid. Eelmisel õppeaastal omasid vajalikku kvalifikatsioon alla poole uutest õpetajatest. Nii, nagu on erinevaid õpetajaks kujunemise teid, on ka õpetajakutseni jõudmiseks eri võimalusi. Need võimalused sõltuvad sellest, milline on õpetaja praegune haridus, aga ka sellest, millise aine õpetajaks tahetakse saada või millises vanuses õpilastega töötada.

Tallinna Ülikoolis saab õppida lasteaiaõpetajaks, klassiõpetajaks, põhikooli ja gümnaasiumi aineõpetajaks ning kutseõpetajaks. Õpetajatööga on seotud ka eripedagoogika, sotsiaalpedagoogika või psühholoogia õppekavad. Valikuvõimalusi on palju ja esialgse selguse annab Tallinna Ülikooli „Õpi õpetajaks“ leht, mis koondab ja süstematiseerib nii õpetajaks õppimise kui laiemalt haridusvaldkonna võimalused Tallinna Ülikoolis, tuues eraldi välja karjääripöörajate võimalused kvalifikatsiooni omandada.

Tallinna Ülikool korraldab ka taas lühikese ettevalmistuskursuse tegevõpetajatele, kel ühel või teisel põhjusel puudub õpetajatööks vajalik kvalifikatsioon. Kursusel „Õpetajakoolituse võimalused õpetaja kvalifikatsiooni omandamiseks“ on võimalik saada vastused õpinguid puudutavatele küsimustele ning peletada kõhklused ja hirmud seoses ülikoolis õppimisega. See toimub mugavalt Zoomi vahendusel ja on kõigile tasuta. Kui kursusele ootame just magistriõppe huvilisi, siis kursuse avaseminarile on oodatud kõik teemast huvitatud. Registreerimistähtaeg on 1. veebruaril.

Lisainfo tlu.ee/opiopetajaks ja tiina.anspal@tlu.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!