Õpetajate Leht 21. jaanuaril

19. jaan. 2022 - Kommenteeri artiklit

Uus alushariduse ja lapsehoiuseadus on tulekul

Paar päeva enne aastavahetust jõudis avalikule kooskõlastusringile uue alushariduse ja lapsehoiuseaduse eelnõu. Millised on olulised muudatused võrreldes praegu kehtiva seadusega? Mida arvavad lasteaednike ja teiste huvigruppide esindajad?

Lydia – päris ehtne tüdruk

Kas te teadsite, et Eestil on päris oma supertüdruk? Kui Astrid Lindgreni loodud Pipi Pikksukk on supertüdruk, kes julgeid tegusid teeb, siis meil võiks sama rolli täita Lydia Koidula.

Erinevalt Pipist, kes on ikkagi väljamõeldud tegelane, elas tõesti kord üks tüdruk, kes sündis Vändra köstrimajas ja kellele pandi nimeks Lydia Emilie Florentine Jannsen. Just sellest tüdrukust räägib lasteraamat „Lydia“. See on lugu ühest eesti tüdrukust, kes kasvas üles Liivimaa kubermangus, sai eesti kirjanikuks, rajas Soome silla ja läks abielludes elama Kroonlinna.

Mälu- või innovatsioonikeskus? Mõlemat

Suur puudus õppevahenditest koolides sada aastat tagasi viis Tallinnas pedagoogilise muuseumi asutamiseni. Peagi sai muuseumist suur tehniliste vahendite populariseerija. Muuseumi auditooriumid kujunesid metoodiliselt hästi sisustatud õppekabinettideks, kus korraldati näidistunde ja praktikume, sest paljudes koolides polnud võimalik seda teha. Tallinna koolide tarbeks rajati aed, mis varustas linna koole taimedega ning oli abiks herbaariumide hankimisel. Linnaparkides hakati varustama puid nimelauakestega. 1933. aastal hakati muuseumi ettepanekul Riigi Ringhäälingus katse korras edastama kooliraadio saateid. 1936. aasta sügisest muutusid saated regulaarseks muuseumitöötajate sagedasel osalusel. 

Projektitööd viisid Pärnu Ühisgümnaasiumi esindajad Portugali

Detsembris osales Pärnu Ühisgümnaasium õpilaste ja õpetajate delegatsiooniga kahe Erasmus+ rahvusvahelise projekti lähetusel Portugalis.

MUUSEUMIHARIDUS

Muuseumihariduse erilehest saab teada, millised väljapanekud ja muuseumitunnid sel poolaastal huvilisi ootavad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!