Õpetajate Leht 21. jaanuaril
Uus alushariduse ja lapsehoiuseadus on tulekul
Paar päeva enne aastavahetust jõudis avalikule kooskõlastusringile uue alushariduse ja lapsehoiuseaduse eelnõu. Millised on olulised muudatused võrreldes praegu kehtiva seadusega? Mida arvavad lasteaednike ja teiste huvigruppide esindajad?
Lydia – päris ehtne tüdruk
Kas te teadsite, et Eestil on päris oma supertüdruk? Kui Astrid Lindgreni loodud Pipi Pikksukk on supertüdruk, kes julgeid tegusid teeb, siis meil võiks sama rolli täita Lydia Koidula.
Erinevalt Pipist, kes on ikkagi väljamõeldud tegelane, elas tõesti kord üks tüdruk, kes sündis Vändra köstrimajas ja kellele pandi nimeks Lydia Emilie Florentine Jannsen. Just sellest tüdrukust räägib lasteraamat „Lydia“. See on lugu ühest eesti tüdrukust, kes kasvas üles Liivimaa kubermangus, sai eesti kirjanikuks, rajas Soome silla ja läks abielludes elama Kroonlinna.
Mälu- või innovatsioonikeskus? Mõlemat
Suur puudus õppevahenditest koolides sada aastat tagasi viis Tallinnas pedagoogilise muuseumi asutamiseni. Peagi sai muuseumist suur tehniliste vahendite populariseerija. Muuseumi auditooriumid kujunesid metoodiliselt hästi sisustatud õppekabinettideks, kus korraldati näidistunde ja praktikume, sest paljudes koolides polnud võimalik seda teha. Tallinna koolide tarbeks rajati aed, mis varustas linna koole taimedega ning oli abiks herbaariumide hankimisel. Linnaparkides hakati varustama puid nimelauakestega. 1933. aastal hakati muuseumi ettepanekul Riigi Ringhäälingus katse korras edastama kooliraadio saateid. 1936. aasta sügisest muutusid saated regulaarseks muuseumitöötajate sagedasel osalusel.
Projektitööd viisid Pärnu Ühisgümnaasiumi esindajad Portugali
Detsembris osales Pärnu Ühisgümnaasium õpilaste ja õpetajate delegatsiooniga kahe Erasmus+ rahvusvahelise projekti lähetusel Portugalis.
MUUSEUMIHARIDUS
Muuseumihariduse erilehest saab teada, millised väljapanekud ja muuseumitunnid sel poolaastal huvilisi ootavad.