Sel aastal toetab Tartu linn erahuviharidust ja -tegevust kokku ligi 2,4 miljoni euroga

14. jaan. 2022 Tartu Linnavalitsus - Kommenteeri artiklit
Foto: Kristina Haan

Tartu toetab 2022. aasta eelarvest 167 eraõigusliku huvikooli ja huvitegevuse ühingu tegevust kokku 2 355 125 euroga. Linn toetab 11 444 tartlasest harrastaja huvihariduses ja -tegevuses osalemist.

2021. aasta oli huvihariduse ja -tegevuse pakkujatele koroonaviiruse laialdase leviku tõttu väljakutsete rohke. Nende jätkusuutlikkuse toetamiseks võimaldas Tartu linn taotleda 2022. aastaks tegevustoetust lihtsustatud korras ehk 2020. aasta 1. novembriks kinnitatud harrastajate arvu järgi. „See võimaldas meil vaatamata keerulisele olukorrale kergema südamega oma senist tööd jätkata ja kooli igapäevaseid kulusid katta. Ilma sellise meetmeta oleks kvaliteetse keeleõppe pakkumine olnud ääretult keeruline, kui mitte võimatu,“ sõnas huvikooli Keeltekoda esindaja Agris Ambos.

2022. aastal saab toetust 34 erahuvikooli kokku 2744 harrastaja eest. Toetussumma on kokku 480 200 eurot. Võrreldes eelneva aastaga on toetust saavate harrastajate arv tõusnud 208 noore võrra ning taotlejate hulka on lisandunud kuus erahuvikooli. Lisaks saab 66 325 eurot toetust Tartu Loodusmaja huvikool, mis on ühtlasi kõige suurema harrastajate arvuga erahuvikool loodus- ja täppisteaduse valdkonnas Tartu linnas.

Eraõiguslikud spordiklubid ja -koolid saavad toetust kokku 1 574 400 eurot. Kokku maksab linn toetust 65 ühingule 6515 noore spordiharrastaja eest. Võrreldes eelmise aastaga on 2022. aastal harrastajate arv kasvanud 255 noorsportlase võrra. Tartu noorte seas on populaarsemad spordialad jätkuvalt jalgpall, ujumine, kergejõustik ja võimlemine. Kokku saab linnalt toetust65 spordiklubi 41 spordialal. Uued taotlejad on sel aastal MTÜ Seiklustehas (sportlik kaljuronimine), Eesti Motospordi Akadeemia, Emajõe Suusaklubi, Tartu spordiselts Kalev (sportlik vabavõitlus MMA), Tartu Suusaklubi (laskesuusatamine) ja MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (tervisetreening).

Noorte huvitegevuse ühingud saavad sel aastal tegevustoetust kokku 111 250 eurot. Toetust saab 28 ühingut 1023 harrastaja eest. Võrreldes eelmise aastaga on tänavu toetust saavate harrastajate arv vähenenud 187 võrra. Osalt on see tingitud sellest, et ühingutest on loodud huvikoolid, kes taotlevad toetust erahuvikoolidele mõeldud toetusmeetme kaudu. Mõned ühingud on oma tegevuse ka lõpetanud.

Rahvakultuuri valdkonnas tegutsevad kultuuriühingud saavad linnalt tänavu tegevustoetust kokku on 122 950 eurot. Huvitegevuse toetust saab 39 kultuuriühingut, mille juures tegutseb 24 koori, 6 puhkpilliorkestrit, 12 rahvatantsurühma, 6 pärimusmuusikaansamblit, 12 folkloorirühma, 3 harrastusteatrit ja 2 käsitööringi. Kokku makstakse toetust 783 harrastaja eest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!