Võõrkeeleõpetajate liit liigub kindlas suunas edasi

14. jaan. 2022 Ene Peterson, Eesti võõrkeeleõpetajate liidu (EVÕL) juhatuse esimees; Kati Bakradze, Eesti võõrkeeleõpetajate liidu juhatuse aseesimees - Kommenteeri artiklit

EVÕL-i raudvara on sügiskonverentsid ning tublimate tunnustamine.

Tallinnas toimus 20. novembril Eesti võõrkeeleõpetajate liidu 7. sügiskonverents „Kogemus kõnetab!“. Sügiskonverentsidest on saanud liidu tõmbenumber igal aastal.

Osalejaid oli ligi 90, mis näitab, et traditsioon ning konverentsi hea korraldus ja sisuline tase on teada. Avaettekandega esines HTM-i keelepoliitika osakonna peaekspert Pille Põiklik. Seekord olid kaasatud ka meie koostöö- ja partnerorganisatsioonid. Infolauaga osalesid Erasmus+, Integratsiooni Sihtasutus, TLÜ rahvusvaheliste eksamite keskus, sisekaitseakadeemia, Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus ja USA saatkond. Konverents lõppes keelte laadaga, kus kümmet õpikeskust juhendasid keeleõpetajad, instituutide esindajad ja koostööpartnerid. 

Ka seekord lahkuti konverentsilt särasilmi ja suure kogemuspagasiga. Kõige suurem väärtus on, et õpetajad said näost näkku kohtuda ja suhelda, sest ükski virtuaalne kohtumine ei asenda tunnetuslikku kogemust.

Aastate jooksul on EVÕL tunnustanud oma tegusaid liikmeid, kes on panustanud võõrkeeleõppe arendamisse, kaasates kogukondi, õpilasi, õpetajaid ja koostööpartnereid. Peame väga oluliseks märgata õpetajaid, kelle entusiasmist ja heast ideest on kasvanud välja suurepärased võõrkeeleõppe praktikate näited. See ongi avastusõpe ja lõimimine üheskoos.

2021. aasta tunnuskirjad andsime välja seitsmes kategoorias. Aasta teoks valiti veebikonverentsi „Lõimime loovalt!“ korraldamine. Korraldusmeeskonna juht oli Kati Bakradze.

Aasta tegija Ingrid Preeson edendanud liidu liikmete koostööd. Ta on koostanud EVÕL-i uudiskirja ja seisnud hea selle eest, et liit ja seltsid oleks nähtavamad. 

Aasta selts on vene keele õpetajate selts. Toimeka ja ühtehoidva juhatuse eestvedamisel on see olnud silmapaistev riigis ning EVÕL-is.

Aasta koolitaja tunnuskirja pälvis ESF-i projekti „Rahvusvaheline keeleeksam“ koolitusmeeskond, kes on viinud läbi 18 infoseminari inglise, saksa ja vene keele õpetajatele ning võõrkeele õppekaval õppivatele üliõpilastele.

Aastate panustaja Kalle Lina on paistnud silma tulemusliku tegevuse eest E-koolikoti materjalide looja, tutvustaja ja jagajana, Eesti saksa keele õpetajate seltsi ja õpilasürituste organiseerija ning seltsi tegevuse tutvustajana.

Aastate keeleteo tunnuskirja sai Maša ja Karu kohvik. Kohviku tegevus on hea näide, kuidas tutvustada vene kultuuri, äratada huvi vene keele õppimise vastu ning edendada õpilaste, lapsevanemate ja kogukonna koostööd. Kohviku tegevust on juhendanud Aruküla põhikooli vene keele õpetaja Leena Möls.

Aastate keeleõppe edendaja ja toetaja tunnustuse said Soome Instituut, Soome keele õpetajate selts, TLÜ ja TÜaastatepikkuse tegevuse eest soome keele õppe ja õpetamise edendamisel, eduka koostöö eest keele õpetamisega seotud probleemide lahendamisel ning õpetajate professionaalse arengu toetamisel.

Võõrkeeleõpetajate liit liigub kindlas suunas edasi ja toetab oma liikmete professionaalset arengut, pakkudes mitmekeelsust toetavaid tegevusi ja luues koostöösuhteid partnerorganisatsioonidega Eestis ja väljaspool. Liitu kuulumine loob võimaluse rääkida kaasa haridus- ja keelevaldkonna teemadel, osaleda keeleõpetajate maailmaorganisatsiooni FIPLV ja selle piirkondliku regiooni tegevuses ning jagada parimat kogemust. Kõige kiiremini jõuab info keelte maailmas toimuvast keeleõpetajani just siis, kui õpetaja kuulub oma aineseltsi või meie katusorganisatsiooni.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!