Aprillis võib MUBA sisseastumiskatsetele tulla!

4. veebr. 2022 Raivo Juurak toimetaja - Kommenteeri artiklit
MUBA direktor helilooja Timo Steiner (keskel) muheleb – kolmest eraldi koolist koosnev pusle hakkab üheks uueks kooliks kokku saama. Fotod: Raivo Juurak 

31. jaanuaril tutvustati ajakirjanikele MUBA uut hoonet, kuid peamine sõnum oli see, et juba aprillis hakkab MUBA uusi õpilasi vastu võtma.

Vastuvõtukatsed toimuvad küll veel vanades koolides ‒ muusikakeskkoolis, Otsa koolis ja balletikoolis ‒, kuid õppima hakatakse 1. septembrist MUBA uhiuues ühises koolihoones Pärnu maanteel.

Kooli direktor Timo Steiner toonitas, et kandideerima oodatakse neid, kes tunnevad muusika ja tantsu kutset, on alati tahtnud pilli mängida, tantsida või laulda ja tahavad saada professionaaliks. Ta lisas, et MUBA-s saab õppida igas vanuses. Esimesest klassist alates saab õppida klassikalist muusikat, viiendast algab ballett ja rütmimuusika, pärast põhikooli saab õppida kutseõppe tasemel, lisaks on jätkuõpe vanematelegi õppijatele.

MUBA õpetajad Teet Kask, Heili Einasto ja Reigo Ahven toonitasid, et MUBA-s on kesksel kohal loomingulisus ja loovus, mida ergutatakse muuhulgas muusikat, tantsu ja üldaineid põimides. Näiteks tahetakse kõigi eralade õpilased selles koolis liikuma, balletiõpilased muusikaõpilastega ühiseid projekte tegema saada jms.

MUBA hoone on väga suur, nii et mõnes koridoris saaks isegi sadat meetrit joosta. MUBA meenutab mõneski mõttes ERM-i, kuid ERM on siiski kolmandiku võrra suurem. MUBA tohutule pinnale tuleb 120 (!) muusikaklassi, kuus tantsustuudiot, suur saal 450 istekohaga ja kaks kammeraali ning blackbox, lisaks kaks foonikaga helistuudiot, 74 kohta õpilaskodus, ujula ja siseaed. Kokku on majas ruumi rohkem kui 700 õpilasele ja 300 õpetajale. 

Helide summutamiseks on enamik MUBA ruume paksust betoonist seinte, kummipuksidel betoonpõrandate ja tihedate topeltustega, selgitas MUBA ehituse juht Priit Püss. Kui kiirabi mööda Pärnu maanteed MUBA-st mööda sõidab, siis ei tohi selle sireen MUBA klassidesse kosta. Ja vastupidi – kui pasunad ühes klassis hüüavad, siis ei tohi see kõrvalklassidesse kosta. Ajakirjanikele tehti ka väike üllatus – vaikses koridori avati ootamatult uksed muusikaklassi, kust kostis väga vali saksofonisoolo.

MUBA SAAMISLUGU

  • Hoone ideeprojekti autor: austria arhitekt Thomas Pucher ja tema töö nimega „Vaikuse aed“.
  • Peaprojekteerija: Kolm Pluss Üks OÜ (Markus Kaasik ja Hanna-Liisa Mõtus).
  • Sisearhitektuur: T43 sisearhitektid (Ahti Grünberg, Tõnis Kalve, Kadi Karmann ja Mari Põld).
  • Ehitaja: AS Merko Ehitus Eesti, ehitusleping sõlmiti 2020. aasta veebruaris.
  • Tellija: HTM, kelle esindaja on Riigi Kinnisvara AS.
  • Ehituslepingu maksumus ca 35 miljonit eurot.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!