Eesti, Läti ning Leedu haridus- ja teadusministrite ühispöördumine

28. veebr. 2022 - Kommenteeri artiklit

Eesti, Läti ja Leedu haridus- ja teadusministrid kutsuvad Euroopa Liidu kolleege üles mitte jääma ükskõikseks ning avaldama toetust iseseisvale Ukrainale.

Praegusel hetkel peavad kõik Euroopa Liidu liikmesriigid ühiselt toetama Ukraina rahvast. Me kutsume kõiki Euroopa Liidu haridus- ja teadusministreid üles avaldama igakülgset toetust ning pakkuma tuge ühtse ja iseseisva Ukraina riigi toimimiseks.

Balti riigid on valmis pakkuma praktilist tuge. Oleme valmis haridusvaldkonnas olevate ressurssidega igakülgselt toetama.

Me peame võimaldama Ukraina lastel ja noortel jätkata haridusteed ning haridustöötajatel ja akadeemilisel kogukonnal tööd õpilaste ja üliõpilastega ning teadlased peavad saama jätkata oma teadustööga. Selleks on kohaliku tasandi valmisolek ja tugi ülima tähtsusega. Me ei tohi jääda ükskõikseks.

Oleme ühtsed ning toetame Ukraina rahvast sellel raskel ajal!

Liina Kersna
Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister

Anita Muižniece
Läti Vabariigi haridus- ja teadusminister

Jurgita Šiugždinienė
Leedu Vabariigi haridus-, teadus- ja spordiminister


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!