Hea kooli ja lasteaia tunnustusprogrammide uus voor on avatud

22. veebr. 2022 Tartu Ülikooli eetikakeskus - 1 Kommentaar
2021. aasta voorus osalenud koolid ja lasteaiad koos haridusminister Liina Kersna, eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutropi (ees keskel) ja väärtusprogrammi esimehe prof Halliki Harro-Loitiga (taga teskel). Foto: TÜ eetikakeskus

Tartu Ülikooli eetikakeskus kuulutab avatuks 2022. aasta tunnustusprogrammid „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“.

3. märtsil kell 14.30 toimub programme tutvustav infotund ning sinna saab registreeruda siin.

Tunnustusprogrammid toetavad koolide ja lasteaedade väärtusarenduse tegevust ning arendavad haridusasutuste eneseanalüüsioskusi. Tunnustusprogramm on analüüsiprotsess, mis aitab hea kooli või hea lasteaia mudelist lähtuva eneseanalüüsi toel märgata ja aru saada, milliseid teadlikke valikud teha, et oma haridusasutust arendada.

„Kuna tunnustusprogrammi kohtade arv on piiratud, tuleb programmi pürgijatel läbida mitu etappi,“ ütleb Nele Punnar, Tartu Ülikooli eetikakeskuse hea kooli ja hea lasteaia projektijuht. „Soovitan juhendeid hoolikalt uurida ning kuupäevi järgida. Kandideerima on oodatud – nagu ikka – nii varem osalenud haridusasutused kui ka uued liitujad,“ lisab ta meeldetuletuseks.

Enne tunnustusprogrammi kandideerimist on avatud kõigile huvilistele väärtuspõhise analüüsi kirjutamist toetavad e-kursused „Sissejuhatus väärtusarendusse“ ja „Sissejuhatus kooli/lasteaia väärtusarenduse analüüsi“. Kursustele registreerumine on avatud 21. veebruarist.

Punnari sõnul tasub tähele panna, et eelnimetatud kursuste läbimine on vajalik esimest korda tunnustusprogrammi soovijatele ning ka neile koolidele ja lasteaedadele, kes osalesid programmis viimati enne 2018. Seda põhjusel, et haridusasutustele antavad märgised kehtivad kolm aastat ning vajavad uuendamist.

Varasemalt (alates 2018) tunnustusprogrammis osalenud koole ja lasteaedu kutsub TÜ eetikakeskus analüüsima klassijuhatajate ja lasteaia õpetajate erinevaid rolle ja ülesanded, nende väärtus- ja lojaalsusvalikuid. Uutele programmipürgijatele spetsiifilist fookust seatud ei ole ning eneseanalüüsi saab kirjutada lähtuvalt oma asutuse vajadustest.

Tunnustusprogrammi tutvustav infotund toimub 3. märtsil kell 14.30 ning sinna saab registreeruda siin. Tunnustusprogrammi saab kandideerida 28. märtsist 4. aprillini.Programmi pääsenud selguvad hiljemalt 8. aprillil.

Täpsem info ja juhised koolide tunnustusprogrammis osalemiseks.

Täpsem info ja juhised lasteaedade tunnustusprogrammis osalemiseks.

Iga osalev kool ja lasteaed on protsessis toetatud ja tunnustatud. Väljaantavate tiitlitega saab tutvuda eetikaveebis. Tartu Ülikooli eetikakeskus on toetanud ning tunnustanud koolide ja lasteaedade väärtusalast tegevust juba aastast 2009. Tunnustusprogrammi korraldatakse tänavu juba kümnendat korda.

Tunnustusprogramm toimub haridus- ja teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2021–2026 raames. Veebikursuste väljatöötamist toetas Briti Nõukogu Eestis.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Hea kooli ja lasteaia tunnustusprogrammide uus voor on avatud”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Mõistus, tule koju!

    Kui liikuda (artiklis punasega) edasi ja tutvuda hea lasteaia või kooli MUDELITEGA, siis võib kohata vaid ülikeerulisi VÄLJAMÕELDUD skeeme, kus pealegi allpool olevad “selgitused” räägivad vaid koostajate head MOODSA SÕNAVARA tundmist ja kasutamist. Samas pole need inimesed üldse kursis ALUSUURINGUTEGA arengupsühholoogias, didaktikas ja ka kognitiivses psühholoogias, rääkimata PEDAGOOGIKAST. Oleme väsinud sellest rääkimast-kirjutamast. Ja vaesed õpetajad, kes PEAKSID selles orienteeruma, kuid ei tule enam tunnis toime kõige lihtsamate meetoditega!

    Milleks seda vaja? – kas asjatundmatuse VARJAMISEKS – silmakirjatsemiseks?
    Kool on (peaks olema) TÕSISE TÖÖ koht, ÕHINAGA tegeletakse mujal, enamasti vabal ajal… Avagem silmad – me õpilaste TEADMISTE-OSKUSTE TASE ju kukub!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!