Kärdlasse luuakse hariduslinnak

4. veebr. 2022 Annika Poldre toimetaja - Kommenteeri artiklit
Uue koolimaja nurgakivi asetamisele said käe külge panna ka Kärdla põhikooli õpilased. Fotod: Hiiumaa vallavalitsus / Argo Nurs

Teisipäeval, 1. veebruaril pandi Kärdlas pidulikult nurgakivi põhikooli uuele hoonele. 

Aastal 2019 toimunud arhitektuurikonkursil võitjaks osutunud arhitektuuribüroo Arhitekt Must võistlustöö „Asum“ järgi kerkib Kärdlasse uus koolimaja. Vana lammutatakse kevadel. „Uue hoone ehitusega sai ehitaja alustada selliselt, et õppetöö vanas majas selle kõrval jätkub kuni mai keskpaigani,“ selgitas Kärdla põhikooli direktor Margit Kagadze. 

Koolipere kolib maikuus linnas asuvatele asenduspindadele – need on muusikakool, raamatukogu, kultuurimaja, õpilaskodu ja käsitöömaja. Püstitatavas koolimajas algab õppetöö 1. septembril, kuid seejärel ehitustööd jätkuvad. Kui lammutatakse vana koolihoone, mis on ühendatud muusikakooli, võimla ja gümnaasiumi majaga, taastatakse allesjäävate hoonete fassaadid ning Kärdlas tekib haridusasutuste linnak, tutvustas tulevikuplaani vallavalitsuses arhitekt Kaire Nõmm.  

Kärdla põhikoolis õpib 321 õpilast. Lisaks tavaõppele toimub selles maakonna suurimas põhikoolis õppetöö ka lihtsustatud, toimetuleku- ja hooldusõppekava alusel. Uus koolimaja on planeeritud 340 õpilasele, sealhulgas 16 erivajadusega õpilasele, ja 60 töötajale. 

Hiiumaa vallavanema Hergo Tasuja sõnul oli uus koolihoone plaanitud valmima septembriks, kuid turutõrked ehituses andsid ehitajale OÜ Ehitus5ECO põhjust taotleda tähtaja pikendamist. „Uus kokkulepe hoone valmimiseks on 2022. aasta lõpp. Uude majja kolib koolipere 2023. aasta alguses,“ täpsustas Tasuja. Lõpptähtajaks valmivad koolile tänapäevased õppetingimused kokku 2490 ruutmeetril.  

Kärdla põhikooli ehitustööde maksumuseks kujunes koos käibemaksuga 6,4 miljonit eurot, millest 3,4 miljonit eurot on riigi kaasfinantseering EL-i regionaalarengu fondist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!