Kevadsuve suured aated

4. veebr. 2022 Rakvere Teater - Kommenteeri artiklit
Suvelavastuses „Robin Hood“ mängib nimiosa Madis Mäeorg. Foto: Alissa Šnaider

Rakvere Teatri kevad ja suvi toovad publiku ette suured lood, mille peategelased jäävad kindlaks oma väärtustele ning proovivad muuta maailma.

Märtsist ootab gümnaasiuminoori teatrisse uuslavastus „Rosmersholm“, näitekirjanik Henrik Ibseni draamaklassikasse kuuluv teos. Loo tegevus toimub suurejoonelises mõisas, mis hiljuti tragöödia üle elanud. Kuid elu läheb edasi, nii ka Rosmersholmis. Lavastuse keskmes on elus olulised väärtused ja aated, millest unistatakse, kuid mis mingil põhjusel pidevalt saavutamata jäävad. Kogukond ja perekond, poliitika ja isiklik elu ning pinged vana ja uue vahel on teemad, mis andsid kõneainet rikka Rosmeri mõisas, kuid pakuvad samavõrra olulist aruteluvõimalust ka tänapäeva ühiskonnas ja elus. Lisaks peetakse „Rosmersholmi“ üheks Ibseni müstilisemaks näidendiks. Nii lubab lavastaja Peeter Raudsepp lisaks suurtele väärtustele ja veel suurematele tunnetele tuua publiku ette ka saladusi ja kuritegusid.

Suvel jõuab Lammasmäel metsade vahel ja jõe ääres publiku ette kangelaslugu Robin Hoodist, mis mõeldud kogu perele. See on lugu mehest, kes kogemata kangelaseks saab. Mehest, kes otsustab ebaõiglusele vastu astuda. Mehest, kes hullupööra armub ja astub võitlusesse nende nimel, kellest hoolib. Ja kõike seda saatmas vankumatu usk sellesse, et iga hea tegu muudab maailma natukenegi paremaks. „Robin Hoodi“toob publiku ette Taavi Tõnisson Eesti Noorsooteatrist.

Alates 17. juunist publiku ette jõudev suvelavastus sobib hästi ühiseks väljasõiduks klassiga, sest enne etenduse algust pakub Lammasmäe puhkekeskus valikut seiklusretki, mille käigus ümberkaudset loodust avastada. Võimalus on sõita näiteks fatbike’iga, osaleda ATV-matkal või panna end proovile Kunda jõe kärestikel kanuud juhtides.

Noorematele õpilastele on jätkuvalt mängukavas fantaasiarohke unistustest kõnelev „Sirli, Siim ja saladused“, mis on oma südamlikkuse ja mõnusa huumoriga võitnud paljude laste südamed.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!