„Noored kooli“ programm otsib uusi osalejaid Ida-Virumaalt

15. veebr. 2022 Sihtasutus Noored Kooli - Kommenteeri artiklit

„Noored kooli“ arenguprogramm otsib uusi osalejaid algatusvõimeliste ja missioonitundega Ida-Virumaa elanike seast. Kaheaastase programmi osalejad töötavad täiskoormusega õpetajana „Noored kooli“ partnerkoolides Ida-Virumaal ning arendavad samal ajal enda õpetamis- ja eestvedamisoskuseid. Piirkondlikku värbamiskampaaniat toetab Briti Nõukogu.

Kandideerima oodatakse igas vanuses inimesi, kes soovivad pühenduda intensiivsele enesearengule ning töötada selle nimel, et Ida-Virumaa lastel oleks elus rohkem valikuid. Kahe aasta jooksul läbivad „Noored kooli“ osalejad ainulaadse õpetamis- ja juhtimiskoolituse, mis aitab neil kujuneda muutuste eestvedajateks oma kogukonnas. Samal ajal töötatakse täiskoormusega üldhariduskoolis, õpetades peamiselt 1.–9. klassi õpilasi.

Briti Nõukogu toel toimuva värbamiskampaania fookuses on vene emakeelega noorte tulevikuvõimalused. Sihtasutuse Noored Kooli värbamisjuht Gerda Urres sõnas, et Ida-Viru venekeelsete noorte võimalused omandada head haridust on praegu oluliselt piiratud. „Pooled Ida-Virumaa vene õppekeelega põhikoolide lõpetajad ei oska eesti keelt B1-tasemel. Lisaks näitavad PISA testid, et meie muukeelsete noorte teadmised ja oskused jäävad nende eesti emakeelega kaasealiste omadest ühe õppeaasta võrra maha. Mõlemad asjaolud tähendavad, et Ida-Viru venekeelsetel noortel on piiratud võimalused elukestvaks õppeks,“ ütles Gerda Urres. Ta lisas, et programmi osalejad saavad olukorda muuta, õpetades vene emakeelega noori eesti keeles ja keskendudes nende õpioskuste arengule.

„Noored kooli“ 14. lennu osaleja Aleksei Jašin, kes töötab keelekümblusklassi õpetajana Sinimäe põhikoolis, märkis, et Ida-Virumaa koolid vajavad motiveeritud ja sihikindlaid eestvedajaid, kes on valmis panustama oma kogukonna arengusse. „Kas sul tekib sageli mõte, et tegusad Ida-Viru inimesed võiksid panustada rohkem oma kodukoha haridusse? Näita eeskuju ja tule „Noored kooli“ programmi raames looma muutusi kohalikus koolis, mille õpilased tõesti vajavad sind,“ kutsub ta üles kandideerima „Noored kooli programmi“ 16. lendu, mille osalejad alustavad tööd õpetajana 2022. aasta septembris.

Kandidaadilt eeldatakse kõrgharidust mistahes erialal ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eestimaa koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb põhjaliku kolmeosalise valikuprotsessi käigus näidata oma kõrget motivatsiooni, sotsiaalseid pädevusi, kriitilist mõtlemist, eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel. Viimane kandideerimistähtaeg on 20. märtsil.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!