Õpilasfirmade laadal ruulisid taaskasutus ja eneseareng

16. veebr. 2022 - Kommenteeri artiklit
ÕF Drycycle: Chris-Rico Lang, Henry Kask ja Rasmus Riim. 

Nädalavahetusel Rocca al Mare ja Kristiine keskustes toimunud õpilasfirmade laada käive ulatus 15 500 euroni, kokku osales laadal 245 õpilasfirmat. Enim auhindu ja tiitleid noppis Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Drycycle, kes toodab taaskasutatud materjalidest jalgratta sadulakotte ja veekindlaid sadulakatteid.
Kokku tõi Drycycle laadalt koju neli auhinda, neid tunnustati ühe Rocca al Mare keskuse uuendusmeelseima äriideena ja ühe suurima käibe tegijana, lisaks võideti eripreemiad Tallinna linnalt ning roheidee konkursilt Negavatt, millega pääseti ka 20 Negavati finalisti hulka.
„Laada ning saadud tunnustusega saime kinnitust, et Eesti inimestel on huvi jalgrattasõidu vastu, mida eelkõige just oma tootega innustamegi. Tulevikus plaanime toodet täiustada ja soovime, et linnaruum täituks jalgratturitega,“ ütles õpilasfirma Drycycle tegevjuht Rasmus Riim.
Laada korraldaja, Junior Achievement Eesti tegevjuhi Kersti Loori sõnul annavad õpilaste tooted läbilõike Eesti koolinoorte huvidest ja hobidest. „Võib öelda, et Eesti koolinoored huvituvad loodusest ja sisekujundusest, riietuvad stiilselt ja söövad tervislikult, mõtlevad kestlikult, armastavad taaskasutust ja loomi ning üha rohkem on noorte inimeste teadvusesse jõudnud vaimse tervise ja enesearengu teemad,“ kirjeldas Loor.
Ettevõtjatest ja ekspertidest koosnev žürii valis mõlemas kaubanduskeskuses välja ka laada parimad õpilasfirmad eri kategooriate lõikes.
Kristiine keskuse kolmeks parimaks tooteks valiti õpilasfirma KVA harivad arutlus- ja tegevuskaardid lastevanematele lastega sisukaks ajaveetmiseks, õpilasfirma Aeg Maha! ülesannetega tegevusraamatud oma päeva analüüsimiseks ja õpilasfirma RingaLux vanadest lusikatest tehtud unikaalsed sõrmused.
Rocca al Mare keskuse kolme parima toote tiitli pälvisidõpilasfirma Kaiteki joogapallina kasutatavad ergonoomilised toolid, õpilasfirma Raal lauaarvutite komplekteerimis- ja hooldusteenus ning lõhnavad kaelakeed õpilasfirmalt Aroomia.
Õpilasfirmade laada läbiv märksõna on taaskasutus, mille tunnustamiseks jagatakse igal aastal ka vastutustundliku ettevõtte tiitleid. Kristiine keskuse vastutustundlikumateks ettevõteteks olid tasapinnalistest kujunditest koosneva loogika- ja mõttemängu loojad õpilasfirmast Mõtteklots, kopra langetatud tammepuidust laua- ja põrandalampide tootja Lampi ning plastik pudelikorkidest ümbertöödeldud disainehete tootja Öko swäg.
Rocca al Mares tõid sama tiitli koju puitmaterjali jääkidest taimekaste tootev õpilasfirma Plantox, taaskasutatud söögiriistadest sõrmuste autorid õpilasfirmast Sörmik ja mereklaasist valmistatud ehete kunstnikud õpilasfirmast Mereklaas.
Rahva lemmikuks valiti Järveotsa gümnaasiumi õpilasfirma Timmu, kes on toonud turule kaasahaarava maffiateemalise kaardimängu. Sotsiaalmeedia kuninga tiitli pälvis Tallinna 21. Kooli õpilased ja keskkonnasäästlike disainsallide autorid õpilasfirmast RÄÄD.
EBS-i eripreemiaga tunnustati Kohila Gümnaasiumi õpilasfirmat wood space, kes toodab puidust juhtmevabu telefonilaadijaid. Mainori eripreemia pälvis Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilasfirma KäpArt, kes müüvad varjupaiga kasside loodud kunsti, mille tulust 50% läheb varjupaikade toetuseks. UC rendi eripreemia pälvis Rocca al Mare Kooli õpilasfirma Kirjatasku, kelle tooteks on konspekteerimiseks mõeldud õppemapid.
Muuhulgas tuli õpilastel teha laadaks valmis ka 10-sekundilised toote reklaamklipid. Parima reklaamklipi tiitel läks jagamisele kahe Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilasfirmade vahel, mille võitsid ksülitooliga käsitöölimonaadide tootja Limonata ja telefoni tagakaanele kinnituva nahast kaarditaskute tootja Mani.
 
Eesti õpilasfirmade laata rahastasid SEB Pank, Tallinna linn, Change, Wise, Avaron, FastTrack Education ja Civitta.

Parim toode/teenus
Kristiine keskus:
ÕF KVA, Pirita Majandusgümnaasium, tegevus- ja arutluskaardid lapsega kvaliteetaja veetmiseks, juhendaja Marko Krusberg;
ÕF Aeg Maha!, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, ülesannetega tegevusraamat enda päeva analüüsimiseks, juhendaja Urmas Persidski;
ÕF Ringalux, Gustav Adolfi Gümnaasium, vanadest lusikatest unikaalsed sõrmused, juhendaja Kristel Rannaääre;

Rocca al Mare keskus:
ÕF Kaiteki, Tallinna 21. Kool, ergonoomiline tool, mida saab kasutada ka joogapallina, juhendaja Ander Hindremäe;
ÕF Raal, Hugo Treffneri ja Tartu Jaan Poska gümnaasium, lauaarvutite komplekteerimis- ja hooldusteenus, juhendaja Vahur Lell;
ÕF Aroomia, Tallinna Saksa Gümnaasium, lõhnavad kaelakeed, juhendaja: Ivi Olev.
 
Uuendusmeelseim äriidee
Kristiine keskus:
ÕF PawTag, Läänemaa Ühisgümnaasium, NFC kiibiga lemmikloomade nimesildid, juhendaja: Rea Raus;
ÕF 4CHAIRS, Viljandi Gümnaasium, viiest toolist koosnev toolide komplekt, juhendaja Kairi Ong;
ÕF Vitaming, Tabasalu Gümnaasium, klorofülliga tervise- ja energiajoogid, juhendaja Krista Savitsch.
 
Rocca al Mare keskus:
ÕF Drycycle, Tallinna 21. Kool, multifunktsionaalne jalgratta sadulakott ja veekindel sadulakate, juhendaja Ander Hindremäe;
ÕF KäpArt, Hugo Treffneri Gümnaasium, varjupaiga kasside loodud kunst, juhendaja Ülle Seevri;
ÕF Klõpitz, Tallinna 21. Kool, innovaatiline topsihoidja, juhendaja Ander Hindremäe.
 
Säravaim müügistrateegia
Kristiine keskus:
ÕF HAIP, Gustav Adolfi Gümnaasium, disainiga T-särgid, juhendaja Kristel Rannaääre;
ÕF Valore, Audentese Erakool, taaskasutatud puuvillast superpehmed pusad ja dressipüksid, juhendaja Rodrigo Preciado;
ÕF Fons, Gustav Adolfi Gümnaasium, kastmislinnuke ehk poolautomaatne kastmisseadeldis, juhendaja Kristel Rannaääre.
 
Rocca al Mare keskus
ÕF KäKo, Läänemaa Ühisgümnaasium, Šveitsi noa stiilis koolitarvete komplekt koos lisavarustusega, juhendaja Imbi Raudkivi;
ÕF BOKS, Tallinna 32. Keskkool, unikaalse disainiga meeste bokserid, juhendaja Tiina Saar;
ÕF LaPoche, Viimsi Gümnaasium, magnetiga paigaldatav lisatasku kotile, juhendaja Maarika Truu.
 
Vastutustundlik ettevõte
Kristiine keskus:
ÕF Mõtteklots, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium, tasapinnalistest kujundistest koosnev mõttemäng, mis aitab arendada keskendumisoskust ja loogilist mõtlemist, juhendaja Urmas Persidski.
ÕF Lampi, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, kopra langetatud tammepuidust laua- ja põrandalambid, juhendaja Lagle Matto.
ÕF Öko swäg, Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, plastikust pudelikorkidest ümber töödeldud disainehted.

Rocca al Mare keskus:
ÕF Plantox, Läänemaa Ühisgümnaasium, puitmaterjali jääkidest vettpidavad taimekastid, juhendaja Imbi Raudkivi.
ÕF Sörmik, Jakob Westholmi Gümnaasium, taaskasutatud söögiriistadest valmistatud sõrmused, juhendaja Karin-Kitty Repson.
ÕF Mereklaas, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, mereklaasist ehted ja sisutuselemendid, juhendaja Lagle Matto.
 
Suurim käive
ÕF Valore, Audentese Erakool, taaskasutatud puuvillast superpehmed pusad ja dressipüksid, juhendaja Rodrigo Preciado.
 
Parimad reklaamklipid
ÕF Limonata, Gustav Adolfi Gümnaasium, eriliste maitsetega käsitöölimonaadid ksülitooliga, juhendaja Kristel Rannaääre.
ÕF Mani, Gustav Adolfi Gümnaasium, telefoni tagaküljele kinnituv nahast kaarditasku, juhendaja Kristel Rannaääre.
 
Sotsiaalmeedia kuningas 2022
ÕF RÄÄD, Tallinna 21. Kool, keskkonnasäästlikud disainsallid, juhendaja: Ander Hindremäe.
 
Rahva lemmik
ÕF Timmu, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, maffiateemaline kaardimäng, juhendaja Esper Kaar.
 
Negavati eripreemia
ÕF Drycycle, Tallinna 21. Kool, taaskasutatud materjalist jalgratta sadulakott ja veekindel sadulakate, juhendaja Ander Hindremäe.
 
EBS-i eripreemia
ÕF wood space, Kohila Gümnaasium, puidust juhtmevaba telefonilaadija, juhendaja Margot Sarv. 
Mainori eripreemia
ÕF KäpArt, Hugo Treffneri Gümnaasium, varjupaiga kasside loodud kunst, juhendaja Ülle Seevri.
 
Tallinna linna eripreemia
ÕF Drycycle, Tallinna 21. Kool, taaskasutatud materjalist jalgratta sadulakott ja veekindel sadulakate, juhendaja Ander Hindremäe.
 
UC rendi eripreemia
ÕF Kirjatasku, Rocca al Mare Kool, hariduse omandamist arendavad õpimapid kiireks konspekteerimiseks, juhendaja Katrin Visnapuu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!