Perekodu Käopesa laiendab projekti toel intervallhoiuteenust ja koduhooldust

3. veebr. 2022 Tartu Linnavalitsus - Kommenteeri artiklit
Käopesa.

Tartu perekodu Käopesa on alustanud projektiga, mis aitab parandada 18‒25-aastaste raske ja sügava puudega noorte ning nende lähedaste heaolu.

Projekti „Hoolekandeteenuste arendamine peresisese hooldaja hoolduskoormuse vähendamiseks erivajadusega noore hooldamisel“ eesmärk on parandada erivajadustega 18‒25aastaste noorte toimetulekut ning toetada nende perede tööturul osalemist.

„Projekti toel saame osutada täna väga vajalikku teenust sügava või raske liitpuudega noore hooldamisel ja toetamisel,“ ütles Tartu abilinnapea Mihkel Lees. „Teenuse eesmärk on võimaldada suure hoolduskoormusega lähedastele vajalikku puhkust ja aega, et tööl käia, end täiendada või tööturule naasta.“ Lees lisas, et Tartu linn pakub esimese omavalitsusena Eestis peredele laiemat võimalust saada täisealisele erivajadusega noorele toetavaid teenuseid oma kodukohas.

Projekti käigus osutatakse nii koduteenust (abi hooldus- ja hügieenitoimingute tegemisel, söömisel jmt) kui ka intervallteenust Käopesas kohapeal, mis võimaldab lähedastel oma raske või sügava puudega noore tuua ajutiselt turvalisse keskkonda, kus ta on hoitud ja hooldatud. Teenuse sihtgrupp on sügava või raske liitpuudega 18‒25-aastane noor ja teda hooldav pereliige. Lisaks saavad psühholoogi, hingehoidja ja kogemusnõustaja abi peres kasvavad õed-vennad ning teised lähedased.

Teenuse laiem eesmärk on arendada senist sügava või raske liitpuudega noorte asendushooldust intervall- ja koduhoolduse suunal, et suurendada erivajadusega noore igapäevast toimetulekut ja säilitada tema tugivõrgustikku, mis pole seni olnud piisavalt toetatud. Projekti raames luuakse 86 intervallhoiu- ja 14 koduhoolduse kohta. Nõustamisteenus annab abivajajale tuge ja toetab kogu pere toimetulekut ennetavalt.

Projekti „Hoolekandeteenuste arendamine peresisese hooldaja hoolduskoormuse vähendamiseks erivajadusega noore hooldamisel“ rahastavad Euroopa Liidu struktuurifond ESF, SA Tartu Perekodu Käopesa ja Tartu linnavalitsus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!