Teater teeb lapse ja noore targemaks

4. veebr. 2022 Endla Teater - Kommenteeri artiklit
Jane Napp ja Jaan Rekkor lavastuses „Must lind“.  Foto: Priit Loog

Mitmekesised teatrikogemused kindlustavad noorele alternatiivse hariduskogemuse, mis suurendab tema loovust ning parandab eneseväljendusoskust ja maailma asjadest arusaamist. Need kõik on elus hästi hakkama saamiseks olulised.

Endla Teatri kevadhooaja uuslavastused ootavad noori (14+), aga ka kõiki teisi lavale toodavat uudishimuliku pilguga kogema. Jaanuaris esietendus Helena Kesoneni lavastatud komöödia „Valgusingel“, mida lavastaja soovitab kõigile, kes hindavad mängulist teatrilaadi ega pelga pisukest musta huumorit. „Valgusingel“ on magus kompott eksistentsiaalsetest küsimustest, tumemeelsest erootikast, süsimustast huumorist ja jumalikust ettemääratusest. 

Armastuslugu „Noor jää“ (lavastaja Kaili Viidas) jõuab lavale 5. märtsil. Lavastuse sündmustik kulgeb maalilises maamõisas mesitarude vahel, kus mehe ja tema võõrastütre vastastikusest kiindumusest kasvab välja suur kirg ja armastus, mis lammutab loodusjõuna enese ümber kõik, mis näis vankumatu ja igavene. 

Dokumentaalfantastika „Issanda loomaaed“ (lavastaja Laura Jaanhold) esietendub 2. aprillil ja räägib loo religioossetest inimestest. Kes need inimesed on ja kuidas nad on oma usuni jõudnud, millist elu nad elavad, missugusena näevad oma kohta ühiskonnas ja tajuvad suhtumist endasse? Nende tegelaste kaudu loodame õppida midagi ka enda kohta.

14. mail esietendub Maksim Gorki „Suvitajad“(lavastaja Ingomar Vihmar), kus seltskond suveks maale sõitnud inimesi püüab vallutuste ja vestluste, arutluste ja armastamise, lõbutsemise ja laulude kaudu vabaneda püsivast enesega rahulolematuse tundest ning muuta seeläbi maailma enda jaoks paremaks paigaks. Vihmari sõnul on tegu vapustava näidendiga, milles autor on ära tabanud midagi inimeseks olemisele igiomast ning mis on ühteaegu nii koomiline kui traagiline.

Mõtlemapanevas draamas „Must lind“ võtab lavastaja Ott Raidmets ette tabuteema, millest ei julgeta rääkida – kust jookseb piir ja algab lapse seksuaalne väärkohtlemine. Teatrilava annab turvalise võimaluse näha, kuidas sellised inimelu oluliselt mõjutavad asjad juhtuvad. 

Lapsed ja lapsemeelsed on jätkuvalt oodatud elama kaasa „Härra Huu“ tegemistele ning pisikestele teatrisõpradele pakume vaatamiseks laululist lastelavastust „Üks rohutirts läks kõndima“.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!