Edumus avab esmaspäeval distantsõppe kooli ukrainastele

11. märts 2022 Haridusalgatus Edumus - Kommenteeri artiklit

Järgmise nädala esmaspäevast, 14. märtsist hakkab haridusalgatuse Edumus distantsõppekool Школа надії (Lootuse kool) õpilastele pakkuma ukrainakeelseid ainetunde ja psühholoogilist tuge.

Школа надії pakub distantsõppes tunde Ukrainast põgenenud või ajutiselt lahkunud õpilastele. Veebikool võimaldab Ukraina lastel, olenemata asukohast, õpinguid emakeeles jätkata ning pakub töövõimalust Eestisse ja Balti riikidesse saabunud Ukraina õpetajatele.
Õpilased ja õpetajad saavad kooli registreeruda veebilehel shkolanadii.com.ua.

Projekt vajab eelkõige reaalainete, nagu matemaatika-, füüsika- või keemiaõpetajaid, aga ka teiste ainete, näiteks ajalooõpetajaid. Õpetajad töötavad paindliku graafiku alusel ja saavad tundide eest töötasu.

Praegu on kooli registreerunud juba üle 30 õpetaja, kes jõudsid Ukrainast Eestisse pärast sõja algust. Nende hulgas on ukraina keele ja kirjanduse, võõrkeelte, joonistamise ja finantskirjaoskuse õpetajaid ning ka psühholooge, kes on valmis õpilastele ja õpetajatele tuge pakkuma.

„Meie jaoks on väga oluline, et Ukrainast ajutiselt lahkuma pidanud õpilased saaks veeta aega koos eakaaslastega ja jätkata õpinguid emakeeles. Loodame 1.‒11. klassi esimeste tundidega alustada juba järgmisel nädalal ning uute õpetajate lisandudes hakkame pakkuma rohkem aineid eri klassidele. Lisaks põhiainetele pakume veebikoolis valikaineid, näiteks rahatarkust, milles saavad osaleda eri klasside õpilased,“ ütles haridusalgatuse Edumus asutaja Maria Rahamägi.

„Sõda saab kindlasti läbi ja varsti avaneb võimalus rahuliku taeva all koju naasta. Soovime oma programmiga toetada Ukraina lapsi ja õpetajaid ning näidata, et Eesti tervitab neid soojalt ja teeb kõik selleks, et aidata neil jätkata oma haridusteed ka kodumaalt eemal,“ lisas Edumuse ärimentor Jaanika Merilo.

Projekti „Школа надії“ on algatanud haridusidu Edumus ning selle partnerid Eestis on kohalikud omavalitsused ja üldhariduskoolid.
Edumus toob 21. sajandi oskusi koolidesse nii Eestis kui ka Ukrainas. Haridusvaldkonna idufirma kaasas eelmisel kevadel investoritelt 180 000 eurot platvormi edasiarendamiseks, laienemiseks Eestis ning tegevuse alustamiseks välisriikides.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!