Eesti Teadusagentuur kutsub koole osalema õpilaste teadusfestivalil

21. märts 2022 Eesti Teadusagentuur - Kommenteeri artiklit

Eesti suurim õpilaste teaduspidu tuleb taas! Üle kahe aasta toimub õpilaste teadusfestival piiranguteta: 12. ja 13. aprillil Eesti Rahva Muuseumis. Sel aastal on programm suunatud eelkõige 7.‒12. klasside õpilastele.

Festivali keskne sündmus on  õpilaste teadustööde riikliku konkursi II voor, kus Eesti parimad õpilasuurijad tutvustavad stendiettekannetega oma uurimistöid. Stendiettekandeid saavad uudistada kõik külastajad, ühtlasi on see hea võimalus leida endale uurimisteema õpilastele, kel loov- või uurimistöö tegemine alles ees. Parimatele konkursitöödele antakse 13. aprillil üle riiklikud preemiad ja koostööpartnerite eriauhinnad.

Kahe päeva jooksul toimuvad ka põnevad töötoad, teadusetendused ja ettekanded.  Töötubadesse on vaja eelnevalt registreerida kodulehel miks.ee/tootuba. Töötube viivad läbi näiteks Tartu Ülikooli observatoorium, tervisemuuseum, Tallinna Tehnikaülikool ja töötukassa. Esinejad tutvustavad, kui laiad töövõimalused ootavad noori inseneeria valdkonnas: kogemusi jagavad kosmoseinsener, päikeseauto loojad ja mitmed teised. Teaduslikku kultuurielamust pakuvad teadusteatrid. Lisaks ootab külastajaid messiala koos teaduse populariseerijatega üle Eesti. 

Õpilaste teadusfestivalil osalemine on tasuta, ootame osalema ka õpetajaid! Klassidel ja teistel suurematel gruppidel palume külastuse kindlasti eelnevalt registreerida

Festivali lainele häälestumiseks käivitasime Instagramis 13‒19-aastastele noortele suunatud teadusmängu „Julge olla uudishimulik!“. Osalemiseks tuleb leida põnev teadusfakt, teha sellest selgitav pildi- või videopostitus Instagrami ja märkida ära @miks.ee. Võistlustöid saab esitada 27. märtsini, kümmet parimat ootavad väärt auhinnad, mis antakse üle festivali auhinnatseremoonial 13. aprillil. Võistluse kohta saab lähemalt lugeda veebileheltwww.miks.ee/jou.

Õpilaste teadusfestival on külastajatele avatud teisipäeval, 12. aprillil kl 9.15‒18 ja kolmapäeval, 13. aprillil kl 9.15‒15. Õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimate autasustamine algab kolmapäeval kell 13 ning ülekannet auhinnagalast saab jälgida ka portaalis miks.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!