Emakeelepäev keskendub selgele eesti keelele

3. märts 2022 Eesti Rahvusraamatukogu - 1 Kommentaar

14. märtsil toimuv emakeelepäeva konverents „Selges eesti keeles“ keskendub tänavu sellele, kuidas hoida eesti keelt ja igapäevaseid sõnumeid lihtsa ja arusaadavana.

„Maailm on viimase kahe aasta kriisides muutunud üha rabedamaks. Ka Eestis on igapäeva tulnud palju lahutavat ja vähe liitvat,“ ütles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo. „Peame ise rohkem leidma ja hoidma seda, mis meid rahvana liidab ja üksteisele mõistetavaks teeb.“

Emakeelepäeva avaettekande peab diplomaat ja kirjanik Jaak Jõerüüt, kes räägib hoiakutest emakeele kaitsmisel. Ettekanne „Selg ees eesti keeles“ on ülitäpse keelekasutuse poolest tuntud Jõerüüdi vaade praegusele olukorrale.

Maailmarändurid ja ettevõtjad Tiit ja Maris Pruuli räägivad oma ettekandes, kuidas rännakutel kuuldud hääbuvad keeled on pannud emakeelt hoidma ja väärtustama.

Raamatu „Minu Tšehhi“ autor, tõlk ja haridustöötaja Kristel Halman räägib, kuidas eesti keel jääb ellu kakskeelses peres ja kuidas muutub emakeelne kõne võõras keelekeskkonnas.

Emakeelepäeval esinevad veel Eesti Keele Instituudi selge keele nõustaja Katre Kasemets ja instituudi direktor Arvi Tavast. Noore pilgu emakeelele heidab Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Emma Lotta Lõhmus. Päeva juhib rahvusraamatukogu kultuurinõunik ja kirjanik Karl Martin Sinijärv

Konverents toimub 14. märtsil kell 11 Tallinnas Hopneri majas ja seda saab jälgida ka rahvusraamatukogu Youtube’i ja Facebooki kanalite vahendusel.

Kõikide ettekannete ja ettekandjatega saab tutvuda veebilehel


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Emakeelepäev keskendub selgele eesti keelele”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Kaitseme oma keelt kasvõi EMAKEELEPÄEVAL …

    Alles eile ütles ETV-s noor ukrainlannast magistrant, et TLÜ-s on lihtsam asju ajada INGLISE keeles, kui eesti või vene keeles… Kas võõramaalasest tudengi “lapsesuu” eksis?

    Noorte väljendusoskuse “viletsust” eesti keeles olen ise küll ja küll näinud (just kirjas). Aga MÕTLEMISEST ärme räägigi …

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!