Kääpal on peidus aarded

25. märts 2022 Annika Oras SA Kalevipoja Koda juhatuse liige - Kommenteeri artiklit

Tulge Jõgevamaale! 

www.visitjogeva.com

www.kultuuritee.ee


Kalevipoja Koja muuseumist lahkuvad kõik külalised elamuse võrra rikkamana. Foto: Kalevipoja Koda

Kääpa on väike küla Jõgevamaal, aga kui hakata uurima, on siin peidus vägagi suured aarded. Kõige suurem neist on ilmselt mõõk Kääpa jões, mis meie rahvuseepose kangelasel Kalevipojal jalad alt lõikas ja legendi järgi uut kangelast ootab, et jõest välja tulla. Just selle legendi auks on Kääpale loodud Kalevipoja Koda koos muuseumi, seikluspargi ja mänguhooviga. 

2020. a suvel avasime muuseumi taas pärast põhjalikku renoveerimist. Kogu ekspositsioon on üles ehitatud nii, et kõik vanusegrupid, olenemata eelnevatest teadmistest, lahkuvad meie juurest elamuse võrra rikkamana. Igaüks saab muuseumist just seda, mis teda huvitab. Ekspositsioon sisaldab ajalugu, kunsti, pärimust, näidendit, filmi, joonistamist, geograafiat, loodust, füüsikat, lugemist, kuulamist ja ka kehalist treeningut – kui keegi soovib näiteks hobuse seljas mööda maja ratsutada või virtuaalmaailmas Kalevipojana põrgust välja seigelda. 

Lisaks muuseumi peamajale on õuealal koduloonäitus, mis on paigutatud kahte palkhoonesse. Ja et ikka terveks päevaks tegevust jätkuks, on meil väga suur mänguhoov, kus on Kalevipoja lapsepõlve mänguasjad – mõõk, kirves, saag, vokk, ämber, regi, kangasteljed, lingud jne – mängimiseks välja pandud. Et asja veel põnevamaks teha, oleme metsa ära peitnud Kalevipoja seikluspargi, kus on lausa kaks rada. Madalrada „Seiklus Kalevipoja jälgedes“ on mõeldud kõigile, kes soovivad turnida ja meeskonnatööd teha. Kel aga pikkust juba 150 cm, saab minna rännakule maailma otsa: kõrgrada „Lennuk“ on selleks sobiv valik. Trotsides kõiki raskusi ja takistusi, jõuate pärast pikki liuglemisi lõpuks koju tagasi. 

Meie juures on võimalik orienteeruda, töötubades meisterdada, loodusgiid Vahur Sepa loomajutte kuulata või temaga lausa metsa matkama minna. Kes julgeb, läheb otsib Kääpa jõest mõõga üles, ja kui veab, kohtub tagasiteel ka Lõnguse Kalevipoja ja siiliga. 

Seikluspark on juunist augustini avatud 7 päeva nädalas kl 12–18, muul ajal ettetellimisel. Muuseum on avatud septembrist maini K–P kl 10-17, suvel iga päev kl 11–18.

Täpsem info: www.kalevipojakoda.ee, annika@kalevipojakoda.ee, või telefonil 528 9500.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!